Dolni Počernice "A" - SK ČECHIE UHŘINĚVES, z.s.
0:0 (0:0)
Derby s Kyjemi s tradičním velkým nábojem rozhodly naše chyby v prvním poločase
Napsal: cic dne Neděle, 31 Leden 2016 00:07

KYJE „A“ – DP „ A“  3:2 (2:0) velmi pěkný zápas (pro diváka), který gradoval těsně v závěru naší stíhací jízdou za vyrovnáním. Bohužel opět jsme našimi chybami soupeři darovali úvodní poločas. Příští zápas na turnaji sehrajeme v Neděli 7.2. od 12:00 hod a soupeřem nám budou FK KUNICE. Více o turnajovém derby s Kyjemi se dočtete, vstoupíte-li na „celý článek“ (cic)

I přes mnohé nemoci, pracovní a rodinné „volno“ máme dostatek hráčů a můžeme si tak vyzkoušet jednotlivé hráče na různých postech. Nemocní se uzdravují, dovolenkáři, pracovně a rodinně vytížení se již těší na další zápas a tak přichází čas, kdy bude mít trenér příjemné starosti. Výběrem z mnoha hráčů a zkoušením herních variant. Avšak s tím přichází i čas, kdy někteří hráči nedostanou tradiční SMS nominaci…  B tým je „plný“ a tak doufám začne i tréninkový boj o prosazení se do nominace na zápas J. Tedy doufám… Je to cítit z tréninkového přístupu. Jakoby je „Werich“ probudil nebo dostali sami chuť a jsou hladoví. Pokud bude tým přistupovat k tréninkům tak, jako v posledním týdnu, pak to jen povede ke zlepšení výkonnosti celého týmu. Minimálně té fyzické. Fotbal za námi „přijde“, pokud budeme mít sílu…

1.-2 minuta skvělým agresivním a hlavně ukázkovým a účelným pressingem jsme si na soupeři vynutili tlak, ze kterého jsme vytěžili tři až čtyři velké příležitosti. Bohužel finální kombinace okolo a uvnitř vápna nás trápí (asi tím, že zatím nemáme ani hřiště a ani míč…). Posíláme do vápna v nadějné pozici 2 neúspěšné centry, okolo vápna se nepokusíme vystřelit a ještě se nepřesnou kombinací vytlačíme do strany do „nestřelecké“ pozice. Domácí na to reagují ojedinělou akcí ve 3.minutě, kdy nám zatápí po pravé straně do naší otevřené obrany. Zakončení akce domácí řeší centrem, který jen prolétne naším vápnem. Je to náznak zranitelnosti naší obrany při brejkových kontrech domácích a po ztrátě při naší kombinační rozehrávce. 6´dlouhý aut na tomto velmi úzkém hřišti je velkou zbraní. Domácí to tedy zkouší a Šesták odkopává jen na roh. Ten bez problémů odvracíme. Vycpálek zahrává při obranném zákroku rukou a rozhodčí píská trestný kop. V ideální pozici a v nebezpečné vzdálenosti  (18 m) posílají míč přes zeď, ale Miki s jistotou míč chytá. 13´ Vaňourný kazí přihrávku při naší rozehrávce od branky na naší polovině a soupeř naší chybu a následné přečíslení nekompromisně trestá…  Míč roztáhnou do strany, pak zpět do vápna krásným nadýchaným centrem. Naběhnutý domácí útočník posílá hlavičkou do sítě. Miki na míč ani skokem nedosáhne – prohráváme 1:0. Nebýt našeho přispění a tradičního dárku, tak bych domácí pochválil za velmi pohlednou akci… 16´ po faulu na Vernera zahráváme trestný kop ze strany Vaňourným, který najde hlavičkujícího Šedivého. Míč se dostane jen do dalšího hlavičkového souboje, ze kterého vypadne k nohám Jaševa, ale ten se zády k míči orientuje jen pomalu a tak stihne obránce míč odkopnout do bezpečí. 20´míč na polovině hřiště vypadne ze souboje Šedivého s protihráčem. Jandl, který s ním podstupoval souboj dostane do hlavy a zůstává ležet. Rozhodčí na chvíli váhá, zda akci zastavit (pokud se srazili hlavami, tak se většinou akce zastavuje). My se sice dožadujeme faulu, na chvíli přestáváme hrát a ztráta koncentrovanosti nás stojí další branku v naší síti. Soupeř křížnou přihrávkou najde zcela volného naběhnutého záložníka, který vstupuje osamocený do vápna a prostřeluje Mikiho na bližší tyč – domácí vedou 2:0. A to domácí dostane do pohody a ovládnou zbytek poločasu, Vyhrávají všechny hlavičkové souboje, jsou agresivnější a s větší vůlí neprohrát souboj. Daří se jim kombinace, ale již se nedostanou k nějakému nebezpečnému zakončení. Nám se sice místy mezihra daří, ale nedaří se nám ohrozit branku. Když vstoupíme Vernerem po krásné individuální akci do vápna, tak David nenajde zpětnou přihrávkou nikoho do zakončení. Také rohové kopy odvrací soupeř bez problémů. Prostě hraje s chutí a velkou pohodou.

Do druhého poločasu dochází ke střídáním a následným přesunům. Nastupujeme opět v rozestavení  4-4-2 v tomto složení  (Miki zůstává v brance…) Vycpálek – Šedivý – Doležal – Urban; záložní řada Jašev – Kóňa – Prokop – Motl a útok Veselý – Bureš. Pak ještě v 60. minutě uděláme pár posledních hokejových střídání.

Změna přístupu ve druhém poločase je znát nejen výsledkově, ale i herně. Hlavním změnou je myšlení v soubojích. Nechceme jen souboj vyhrát, ale uvědomujeme si, že jej hlavně nesmíme prohrát. Rveme se o každý míč, o každý metr a snaha s sebou nese i krásné akce. Bohužel snaha nepřináší pokaždé povedené kombinace, ale to fotbal přináší. Důležité je, že za naší zlepšenou hru,  jsme odměněni i brankami!! 51´dlouhý pas, který propadne za obranu na zcela volného Veselého, který se lekne souboje s „velkým“ golmanem a zabrzdí svůj pohyb. Bohužel tím ztratil možnost míč snadno převzít, protože brankář se náběhu zalekl a ze souboje také ustoupil. 55´ napadáme soupeře Burešem, kterému brankář dělá kličku a Burrymu schází jen málo, aby mu míč ukradl a vsítil do prázdné branky. 56´ jednoduchá akce středem hřiště, rozehrávka domácích s narážečkou u vápna a uvolnění útočníka, který je tváří v tvář Mikimu. Miki ve snaze zachytit kličku fauluje a rozhodčí píská penaltu. Na ne příliš povedenou střelu Miki skoro sahá, ale nechytá – prohráváme 0:3. Zápas se zdá ztracený. Ale nakopne nás branka v síti soupeře. 59´ stejně jako my v úvodním poločase, tak i domácí se dožadují zapískání faulu na polovině hřiště a nekoncentrovaností nám darují více prostoru v otevřené obraně okolo vápna. Naši hráči pohotově pokračují v akci rychlým vhozením autu a Motla uvolňuje do vápna Prokopa. Proky kombinuje s Veselým, který mu chce přihrávku opětovat do střelecké pozice. Jeho přihrávka je však sražena obráncem mimo vápno. Aktivita, chuť a důraz jsou při této akci ukázkové, protože k odraženému míči se dostane opět Motl a krásnou střelou propálí rukavice golmana domácích a míčem vymete šibenici – snížujeme na 3:1. Konečně se Motlik trefuje…  66´ krásná a jednoduchá akce po pravé straně, Marek Verner učebnicovým stříleným centrem do malého vápna hledá naběhnutého Motla, ale obránci před ním míč ukopávají na roh, ze kterého již nezahrozíme. V hlavičkových soubojích po většinu zápasu vyhrávají domácí… 67´- 75´ náš velký tlak, ze kterého těžíme 3 rohové kopy, dlouhé auty. Ale ani jeden závar nedokážeme zužitkovat.  76´ po další jednoduché akci Vernera s Burešem, vedené po pravé straně zastavují uvolnění Bureše rukou. Kóňou kopeme trestný kop ze strany do vápna. Ojedinělý vyhraný hlavičkující souboj v zápase je zárodkem pro naší druhou branku. Veselý naskakuje a hlavičkuje do protipohybu. Brankář míč jen vyrazí a pro dobře postaveného Prokopa není problém míč pohodlně poslat do sítě – sníženo na 3:2!!! 79´ další Kóňův krásný trestný kop ze strany jen prolétne vápnem, protože naši hladoví hráči jdou všichni do souboje a nikdo „nezavírá propadlý míč“. V závěru jsme při velké chuti, ale už se střelecky nedokážeme prosadit. Škoda jen neodpískané penalty na Veselého, kdy jej i s míčem podkosil obránce, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře…

Vyrovnaný zápas. Každý opanoval jeden poločas. Škoda našich chyb. Remíza by asi slušela zápasu více. (cic)

TJ KYJE PRAHA 14 - Dolní Počernice 3:2

59. min: Jakub Motl
75. min: Jan Prokop

46. min: Marek Kóňa (rank) za Stanislav Vaňourný
46. min: Michal Bureš (rank) za David Verner
46. min: Matěj Urban (rank) za Jan Šesták
46. min: Martin Veselý (rank) za Dany Jašev