Dolni Počernice "A" - SK ČECHIE UHŘINĚVES, z.s.
0:0 (0:0)
Přestřelka se šťastným koncem
Napsal: cic dne Úterý, 26 Leden 2016 05:37

DP „A“ – AFK MALEŠICE 4:3 (1:2) v zápase, plném zvratů a bohatém na branky jsme sice nezářili fotbalově, ale nakonec jsme jej i přes naše darované branky zvládli výsledkově a urvali první 3 body v turnaji… Příští zápas turnaje sehrajeme v Sobotu 30.1. od 10:00 hod a soupeřem nám bude domácí tým TJ KYJE. Více o zápase – vstup na „celý článek“. No a kdo by odolal krásné fotogalerii od našeho dvorního fotografa V. Exnera, kterou můžete shlédnout zde Některé fotky jsou instruktážní a učebnicově se z nich dají vyčíst chyby... (cic)

Počasí jako na houpačce… V týdnu jsme mrzli při běhání v parku. V sobotu pohádkově nasněženo, v neděli po sněhu skoro ani památky (a zdá jsme na delší dobu dolyžovali a dodriftovali) J. Ale zase jsme takto měli oproti našemu B týmu výhodu výborného „zeleného“ terénu. Bohužel jsme na dobrém terénu nepředvedli tak dobrou kombinační hru jako v úvodním poločase s Vyšehořovicemi. Naopak jsme se v úvodním poločase spíše trápili. Několik krásných akcí jsme si sice vypracovali, ale nedokázali jsme obranu hostí překonat kombinační hrou a uchylovali jsme se často k dlouhým nákopům, které nevedly k úspěchu. Naopak naše hra ztrácela na lesku a kráse. Navíc jsme si cestu za vítězstvím zkomplikovali hrubými chybami, kterými jsme darovali soupeři laciné branky… Až ve druhém poločase jsme zlepšenou kombinační hrou soupeře dostali pod větší tlak a také jsme byli střelecky úspěšní.

Soupis nejzajímavějších momentů utkání

3´  jedna z mála krásných a účinných akcí úvodního poločasu. Vaňourný filtruje obranu domácích a Motl jde sám na brankáře hostí. Bohužel svým střeleckým pokusem ani netrefuje branku…  5´ Hosté nás málem trestají, když se nám dostanou po protiútoku do vápna. Útočník obhodí vybíhajícího Pospiho, ale jistí jej dobíhající Šedivý, který míč na brankové čáře ve skluzu ukopává do bezpečí. 6´ Vycpálek brousí lajnu jako pila a svým centrem do vápna hledá spoluhráče. Obrana hostí míč ukopne na rohový kop. Z toho nic nevytěžíme. 7´skvělé napadání rozehrávky hostů vyústí v zisk míče přímo ve vápně a Motl s Vejvodou jsou sami před brankářem. Bohužel pod tlakem brankáře a dobíhajícího obránce Motl nepřesnou přihrávkou na Vejvodu akci opět zazdí… 8´Bureš přetaženým centrem hledá Vernera, který zpětnou hlavou nezamíří do sítě a míč letí nad břevno. 10´krásným křížným pasem najde Roman ve vápně Motla. Ten si míč zpracuje na prsa, ale obránce mu jej před pokusem o střelu ukopne. 11´rohový kop hostů zakončení se odrazí od našeho obránce a jen těsně mine tyče naší branky. Rohový kop neutralizujeme. 23´dlouhý aut Bureše nechá za sebe propadnout v souboji Jandl ve prospěch Motla, který hlavičkuje z malého vápna do břevna. Míč se odrazí k Vernerovi a ten se již nemýlí a svou dorážkou lobuje golmana hostí – vedeme 1:0. Bohužel naše radost netrvá dlouho. 29´ ztrácíme Vaňourným míč v rozehrávce u našeho vápna. Soupeř v přesile a v naší otevřené obraně najde okénko v naší obraně. Centrem do vápna najde zcela volného spoluhráče, který hlavičkuje do protipohybu a srovnává na 1:1. 30´ Vycpálek centrem do vápna najde Bureše, ale jeho umístěná hlavička končí jen na tyči… 36´hosté nás překvapí dlouhým autem, reagujeme pozdě a necháme vstoupit útočníka hostů do vápna. Jeho pokus o lob Pospiho naštěstí není úspěšný. 38´Motl pohotově vhodí dlouhý aut ve prospěch naběhnutého Bureše. Burry vstupuje do vápna od rohového praporku. Namísto přihrávky na naběhnutého Vernera, nebo ještě lépe postaveného Vaňourného ve druhé vlně, volí Burry nesmyslnou střelu z velkého úhlu. 40´Další milý dárek soupeři, kdy nám vstupuje za naše obránce útočník, který dělá kličku našemu brankáři a míč pohodlně posílá do sítě. Do kabin jdeme za stavu 1:2…

O poločase střídáme všech 5 hráčů a po další 15 minutách dochází k poslední rošádě. Druhý poločas již je z naší strany kombinačně lepší a také se prosazujeme více do zakončení a střílíme 3 branky, kterými zápas otáčíme.

49´Prokop chytrou pouštěnou přihrávkou uvolní do vápna zcela volného Michala Jandla. Bohužel golmana hostů v brance neprostřelí. K odraženému míči se dostane Martin Cicala junior a krásnou technickou střelou z hranice velkého vápna posílá míč do horního rohu branky a srovnává na 2:2. 51´ Dodi v obranném zákroku ukradne soupeři míč a vyráží ke zteči středem hřiště. Narazí si postupně s Vaňourným, pak Burešem, který jej patičkou uvolí za obranu. Dodi je ve vápně, osamocený a tváří v tvář golmanovi bohužel svou krásnou akci nezakončí gólem. Jeho pokus o lob mu brankář chytá. 53´ Bureš jde ze strany sám do vápna, udělá zpětnou kličku křižujícímu obránci, ale prostor ke střelbě nemá a tak posune na lépe stojícího Cicalu, ale ani ten nemá prostor  ke střele, takže také volí ve vápně další přihrávku do strany, kde nás již obrana zablokuje. 56´Bureš se uvolňuje na hranici vápna, ale je nedovoleným způsobem podražen. Trestný kop zahrává Vaňourný a exkluzivním kopem posílá míč do horního rohu branky – opět jdeme do vedení 3:2!!  66´ malešický hráč běží osamocený na našeho golmana, ale tuto obrovskou šanci likviduje vracející se naši dva obránci. 67´dlouhý pas / centr do vápna, Roman má míč na hlavě, ale namísto odehrání zpět mimo vápno, prodlužuje míč do vápna ve prospěch Pospiho. Hlavička je ale jen slabá a míč ukradne rozeběhnutý malešický hráč, který propálí Pospiho v brance a srovnává na 3:3. Dramatickým momentům však není konec. 71´ Jašev uniká po pravé straně, jeho pokus o centr do vápna zablokuje obrana domácích za cenu rohového kopu. Zahráváme jej nakrátko na Romana, který nadýchaným centrem do vápna najde hlavu naběhnutého Vejvody, který posílá míč k tyči – vedeme 4:3. 85´ zaváhání v naší obranné činnosti hasíme až ve vápně Prokopem, který si v souboji pomáhá rukama a malešický hráč padá k zemi. Rozhodčí ukazuje na pokutový kop. Pospi skvělým zákrokem (skokem k tyči) míč vyráží a tak zachraňuje naší první turnajovou výhru…

Výhra sice potěší, ale musíme se zbavit hrubých chyb, protože ne každý soupeř nám umožní obrat  (cic)

24.1.2016 Dol. Pocernice A - Slavia Malesice 001
Více foto zde.

AFK SLAVIA MALEŠICE - Dolní Počernice 3:4

23. min: David Verner
49. min: Martin Cicala junior
56. min: Stanislav Vaňourný
71. min: Michal Vejvoda

46. min: Martin Cicala junior (rank) za David Verner
46. min: Jan Prokop (rank) za Michal Vejvoda
46. min: Jan Doležal (rank) za Jan Vycpálek
46. min: Jan Šesták (rank) za Lukáš Vajner
46. min: Dany Jašev (rank) za Jakub Motl