Dolni Počernice "A" - Dubeč
6:2 (2:1)
KOPEME PENALTU PO 28 ZÁPASECH ??!!
Napsal: Cicala Martin dne Středa, 28 Říjen 2009 14:12

DP "A - ŠTĚRBOHOLY 2-2 (1-1). Odpoví nám na otázku náš bezchybný statistik Bomber ? Po kolika zápasech kopeme penaltu. Buď neumíme padat, nebo nám rozhodčí nepřejou. Každopádně jsme velmi dlouho penaltu nekoúpali !!! Dnešní zápas však tato penalta byla ziskem bodu. Jak utkání probíhalo se v celém článku. Příští zápas sehrajeme na hřišti soupeře - METEOR "B", (POZOR) utkání sehrajeme na hřišti Stěpničná v Neděli 1.11.2009 od 14:00 hod (cic) hřiště Štěpničná: http://www.fkmeteorpraha.cz/cs/areal-stepnicna

Derby se Štěrboholy, které přináší v každém zápase dramatické okamžiky a je vždy vyrovnané, ať už je postavení mužstev v tabulce jakékoliv. K dnešnímu zápasu doraziĺo mužstvo Štěrbohol psychicky posílené z posledního utkání, kdy ve středeční dohrávce porazilo Tempo - aspiranta na postup a do té chvíle neporažené mužstvo. Naše mužstvo se dostalo v utkání do slibných a velkých šancí a pološancí, tlačilo se kupředu, ale skřípalo v defenzivní činnosti. A to hlavně v záloze, ve které bylo moc chuti útočit, ale málo chuti se vracet "pod míč" do defenzivy (hlavně Cicala a Douděra). I díky těmto otevřeným prostorům byla obrana přetížená, ale spolu s Mikim obstála a dokázala spoustu nebezpečných akcí eliminovat. Nicméně je sympatické, že se snažíme tvořit a neuchylujeme se k "zákopové" taktice. Hráči chtějí hrát a proto i přes defenzivní okna si zasluhují pochvalu. Hlavně a to je již několikátý zápas, jsme disciplinovaní a táhneme za jeden provaz.

Ke střídání: Střídající Motl se posouvá na pravou zálohu a Douděra se vysouvá do útoku na místo odsoupivšího Schwarze. Ostatní střídání jdou na pozice střídajících.

2. minuta první ohrožení hostů, které likvidujeme precizním vystavením do ofsajdu. Ve 4. minutě kombinací přes střed hřiště vysunujeme Cicalu do křídla, který se kličkou pod sebe uvolní a hledá centrem zcela volného Douděru, před kterým stoper na poslední chvíli ve skluzu odkopne míč. V 9. minutě se uvolňuje přešlapovačkou u lajny Cicala a vniká do vápna. Přihrávkou pod sebe "nabíjí" Honzovi Nesnídalovi, obrana však míč zakřižuje. A do třetice zakončuje svou skvělou desetiminutovku Aldo Cicala v 11. minutě a krásně vysune Honzu Nesnídala, který se obtočí okolo stopera a lobem - obstřelem neomylně otevírá skóre na 1-0 !!! V 17. minutě se hosté po delší době dostávají přes naší polovinu a střílí Vašíčkem "vrtuli" z 35 m do břevna. Miki se jen ohlédne ... Další akce hostí nenechá na sebe dlouho čekat a po dvou minutách napálí střelu z druhé vlny - naštěstí vysoko nad branku. Ve 21. minutě kombinují Schwarz s Romanem, následuje centr na Honzu Nesnídala, který bohužel střílí nad branku. Ve 23. minutě 2x po sobě Douděra vysune Honzu Nesnídala do šance. První za obranu, ale ten je vystaven do postavení mimo hru. Podruhé filtruje obranu, ale Honza Nesnídal si šlápne na míč... 25. minuta je pozorná obrana hostí a vystaví tak stopku Douděrovi, kterého skvěle hledal Pospíšil. Ihned z protiútoku hosté zahrozí brejkem až k vápnu. Na střílený centr nedosáhne zcela volný nabíhající útočník. 31. minuta centr hostů do vápna, následuje nepřesný volej. Dorážka od obráce mimo vápno skončí vysoko nad. Ve 32. minutě Douděra hledá centrem Nesnídala, ale trefí prvního obránce, od něho se dostává opět míč k Honzovi a tentokrát již Nesnídala najde, ale ten na dlouhou a vysokou nohu posílá míč jen do zámezí. 37. minuta přichází snaha o odkop Romana u našeho vápna, ale bohužel jen trefuje hráče před sebou a ten na něm získá území a vniká sám do vápna. Jeho centr na zadní tyč se snaží Doležal před zcela volným nabíhajícím hráčem uklidit do zámezí, ale ten bohužel skončí v naší brance - srovnáno vlastní brankou 1-1 !!! Hosté jsou při chuti a ve 40. minutě se dostávají ke střele z vápna - Mikimu do náruče. 41. minuta vnikáme Honzou Nesnídalem do vápna, tomu jen o kousek nevyjde gólové uvolnění. konec poločasu odehrajeme u našeho vápna, ze kterého vytěží jen neplodný roh a následné centry vždy zblokujeme.

48. minuta Pospíšil je zastaven "žlutě" při nadějném průniku. Následný centr Romana trefuje nepřesně hlavou Honza Nesnídal. Ve 49. minutě se dostávají hosté k vápnu, kde "přeruší" Tarantík na roh. Na následný roh nabíhá zcela volný hráč, který nohou míří k tyči a nedává Mikimu šanci a zvyšuje na 1-2 !!! Bohužel jsme se neshodli čí hráč to byl.... V 52. minutě překonáme obranu dlouhým nákopem, uvolněný Honza Nesnídal nachází zcela volného Schwarze, který ve vápně z 13 m střílí těsně nepovedeně nad břevno !!! 54. minuta hosté vysouvají útočníka, který lobuje vyběhnutého Mikeše, ale naštěstí i branku. 56. minuta kopou hosté nebezpečný trestný kop, Mikeš neudrží míč, odražený míč se Tarantíkovi zamotá mezi nohami, následuje centr, který odvrací Zdeněk Nesnídal. 61. minuta dlouhým nákopem hledáme Honzu Nesnídala, ten vyhrává souboj s brankářem, ale je zastaven praporkem pomezního - ofsajd. 62. minuta rychlá kombinace hostí je zakončena střelou těsně mimo. 65. minuta kopeme roh, Honza Nesnídal přistrčí bráchovi Zdeňkovi na vápno, jeho střelu brankář jen vyrazí. Další náš hráč na dorážku chybí ... 67. minuta kope trestný kop Roman (po "žlutém faulu u vápna na Douděru) k tyči, ale tu jen těsně mine. 70. minuta Motl vybojuje obranným sprintem míč, pomocí tří přihrávek přenášíme hru, následuje centr který Zdeněk Nesnídal sklepává Douděrovi, ale ten střílí mimo. 71. minuta skvělý centr Jaševa hledá zcela volného Douděru, ale ten hlavou (polorybičkou - na kolenou) ze 7 m ani netrefuje branku. 72. minuta tlak graduje, obrana hostí odvrací jeden závar za druhým. Ale tento již odvrací nedovoleně rukou a je pískána penalta. Honza Nesnídal trefuje bezpečně k tyči a srovnává na 2-2 !!! V rozmezí 72. - 82. minuty se hra odvíjí mezi vápny a je přerušována jen ojedinělými nepřesnými centry. 87. minuta unikají po křídle, centr do vápna zblokuje Zdeněk Nesnídal na roh. Roh odvracíme a dereme se do protiútoku. Jsme zastavení faulem. Pospíšil se snaží rychle, ale ukvapeně vysunout Douděru, ale je v rozehrávce nepřesný a míč získávají hosté. Ti vstupují do nezformované obrany po straně a na přízemní centr na zadní straně nedosáhne útočník ve skluzu o pověstné centimetry ... 90. minuta kopou hosté trestný kop ze 30 m, střela je tečována Romanem a odrazí se do protipohybu Mikiho a skončí na tyči a Motl tělem míč pokryje a je pískán konec zápasu !!!!