Dolni Počernice "A" - SK ČECHIE UHŘINĚVES, z.s.
0:0 (0:0)
DRAMA S VÍTĚZNÝM KONCEM
Napsal: Cicala Martin dne Úterý, 13 Říjen 2009 14:16
DP "A" - DOLNÍ MĚCHOLUPY 1-0 (0-0) Mužstvo táhlo jako jeden muž a skvělým výkonem dosáhlo důležitého vítězství. Více o utkání uvnitř článku. Příští zápas sehrajeme v Sobotu 17.10.2009 od 10:30 na hřišti JUNIORu. Doufáme, že i v brzkých ranních hodinách nás přijdou povzbudit naši skvělí a věrní diváci.

Začnu od konce... Skvělý výsledek a veledůležité body !!! Po dlouhé době jsme dokázali v zápase udržet "nulu" a to se počítá, protože "nějakou" tu branku vždy vstřelíme (jen ve dvou zápasech jsme nedokázali vsítit branku soupeři, v některých jsme je dokonce i vstřelili za soupeře...). I přestože se hosté do několika velkých šancí dostali, patří pochvala celému mužstvu za defenzivní činnost. Zejména obrana se doplňovala, fungovala jako celek skvěle a i přes některé chyby vytvořila s Mikim základ pro dobrý výsledek. Nutno vyzdvihnout i práci zálohy, která také dokázala nejen tvořit, ale pracovat i aktivně dozadu. Jistě to nebylo ideální, protože se hosté dokázali dostat našimi chybami do nebezpečných situací, ale nakonec jsme uválčili konečný skvělý výsledek 1-0. Bohužel zatím se nedaří střelecky prosadit našim útočníkům, kteří se sice několikrát do příležitostí (zejména Motl) dostali, ale neproměnili. U Motla to asi byl respekt ke svému bývalému trenérovi Musilovi v brance hostů :o) a Schwarz zatím spíše šance druhým vytváří, než aby se trefil sám a ukázal jakým excelentním střelcem je. Snad se již brzy trefí a získají střeleckou pohodu. Poznámka: pro ty, kteří jsou pozorní si zajisté všimli, že hrajeme již výhradně systémem 4-4-2 (výjimečně pak v obranném valu 4-5-1). Každopádně vždy a pouze v obranném rozestavení ve čtyřech obráncích v řadě. Bohužel náš systém zatím nedokáže toto rozestavení zobrazit správně a stále se objevuje ve výše uvedeném schématickém zobrazení starší herní systém se stoperem.

zde je průběh jinak oboustranně velmi atraktivního utkání

2. minuta kombinují Schwarz, Motl a Douděra. Honza Douděra vysune z jedné Motla do vápna, který ze strany centruje na vzdálenější tyč, kam nabíhá Jašev a je na poslední chvíli zablokován. 4. minuta se ze strany prosazují hosté (po předchozí ruce) a kombinují až k vápnu. Následuje centr za obranu na malé vápno, který na poslední chvíli zastavuje Šedivý odkopem těsně nad břevno. 7. minuta Jašev uvolňuje Schwarze, ten přihrávkou pod sebe hledá Nesnídala, jehož střela z 25 m je tečována na roh. Z něho nic nevytěžíme. 8. minuta Douděra prověřuje branku soupeře tvrdou střelou z 30m, je však tvrdě faulován při střele šlapákem, ale píšťalka nepochopitelně zůstala němá. 12. minuta hosté nebezpečný trestný kop ze strany do vápna, míč naštěstí proletí nad hlavami a těsně kolem tyčky až do zámezí. Na půlce si komplikují rozehrávku Nesnídal se Šedivým. Ondra Šedivý hlavičkuje zpět na Nesnídala, ale míč zachytí útočník, který se valí do vápna. Nesnídal však skvělou prací tělem na hranici faulu zastaví samostatný nájezd v zárodku. 17. minuta centrujeme míč do vápna, brankář míč neudrží a tečuje jej na roh. Roman zakroutí skvělý roh, ale Schwarz v souboji fauluje. 20. minuta podniknou další nebezpečný výpad, který je zakončen přízemním centrem na volného spoluhráče. Miki však centr zneškodní. 30. minuta vybojujeme míč na půli hřiště, ten se dostane do strany k Romanovi, který se uvolňuje kličkou do středu hřiště a pálí nádhernou střelu těsně nad branku. 31. minuta špatně vystavujeme soupeře do ofsajdu. Na Mikiho se řítí dva osamocení hráči, Šedivý dokáže z nemožného vytěžit maximum. Skvěle se vrátí sprintem a zakřižuje hráče s míčem, který přihrává svému zcela volnému spoluhráči na paty a toho už další dobíhající obránci zastaví. V této fázi utkání má soupeř zcela navrch a my se bráníme s vypětím všech sil. Odvracíme útoky a tlak hostí z obou stran. Ve 33. minutě další výpad po pravé straně přihrávka je tentokrát přesná, ale zakončující hráč se po "zaseknutím pod sebe" snaží kroutit střelu obstřelem, naštěstí mine branku. 38. minuta konečně se vymaníme z tlaku a dostaneme se aktivně na polovinu hostí. Centr nachází Cicalu ve skvělé pozici na hranici vápna, ale ten nedokáže míč mezi obránci pro sebe zpracovat a v tísni jej posílá vedle stojícímu Schwarzovi, kterému obránci střelu zblokují na roh, ze kterého opět nic nevytěžíme. 43. minuta Pospíšil vybojuje míč na půli, uvolňuje Motla do brejku, ale tomu na poslední chvíli ukopne míč křižující stoper. Ve 45. minutě hosté vnikají do našeho vápna, Mikeš včasným vyběhnutím likviduje skokem pod nohy. Útočník však nešetrným a úmyslným dojetím zraní šlapákem do hrudi našeho brankáře. Naštěstí Miki je kluk z oceli a tak po ošetření pokračuje dále.

Druhou půli začínáme drtivým tlakem. 46. minuta Jašev potáhne míč po celém velkém vápně, nepovedeným pokusem o centr uvolní Nesnídala, ten posouvá vedle Romanovi. Následuje jeho krásný centr, který už míří Cicalovi na hlavu, ale jej na poslední chvíli skokem sebere hostující brankář Musil. Následný centr již obrana definitivně odvrátí. 48. minuta hoté odpovídají centrem do vápna, ale míč zblokujeme na roh. Následný roh odvrací naše jistota - ve vápně vládne hlavou Nesnídal !! Míč sice nedokážeme vyvézt a ztrácíme jej a umožníme soupeři vytvořit před naším vápnem nebezpečný závar. Tento však zvládneme a odvrátíme nebezpečí. V 55. minutě vyváží míč skvělým výpadem Vycpálek, je sražen jen za cenu žluté karty. K exekuci (40 m od branky) se staví Douděra a posílá centr do vápna, kde se prosadí Nesnídal a hlavou prodlouží do vinglu. Na míč je krátký golman hostí, balon se odrazí od břevna a zapadá do sítě a vedeme 1-0 !!! 59. minuta hosté zahrávají roh a opět čistí prostor Nesnídal, který hlavou odvrací do bezpečí. V 62. minutě vyveze Vycpálek míč, ten přebírá Cicala, který vysouvá kolmicí do tahu Motlovi, ten z jedné Schwarzovi, kterého na poslední chvíli před vápnem zastaví za cenu faulu hostující obrana. Trestný kop namíří Roman 2x do zdi. V 64. minutě opět dostává Motl míč do slibného samostatného průniku, ale je na vápně zakřižován a o míč snadno přichází. 66. minuta je podobná té "gólové" z 55. minuty, brankář Musil s vypětím všech sil skokem míč chytá, ale míč mu vypadne. Roman řečený " chlup" zareagoval ihned, ale dorážku jen namířil do těla brankáře. V 70. minutě se tlačí do našeho vápna soupeř, Šedivý v nouzi odkopem do strany zažehnal situaci a Mikeš míč chytí do rukou. Verdikt rozhodčího - malá domů a nepřímý trestný kop z 10 m. Mikeš míč skvěle vyrazí. 75. minuta nákop na vápno hostí, Schwarz je postrčen, ale míče se zmocní Motl a přízemní střelou jen těsně míjí branku. 77. minuta hosté kopou trestný kop ze 30 m, míč po tvrdé střele "zaplave", ale Miki včas reaguje a vyrazí mimo vápno. Následný centr již bezpečně kryje do rukavic. 85. minuta Schwarz na půli podrží driblingem míč, centrem pak nachází zcela volného Douděru, který chvilku váhá, zda vniknout do vápna, ale volí jen slabou střelu. V posledních minutách zachytáváme útoky domácích a hrozíme brejky, které se nedaří dotáhnout do konce. 92. minuta hosté naposledy zahrozí průnikem do vápna ze strany, nebezpečná akce končí střelou mimo.

Dnes 21.11.2019 : Albert
Zítra 22.11.2019 : Cecílie

1.11.2019: Tomáš Adamec 26 let
13.11.2019: Jakub Körbler 28 let
15.11.2019: Filip Mikeš 38 let
18.11.2019: Bilel Wahbi 33 let
19.11.2019: Jaroslav Langmajer 43 let