Dolni Počernice "A" - TJ Praga
0:5 (0:3)
Středeční prověrka s kvalitními žižkovskými mladíky
Napsal: cic dne Čtvrtek, 01 Březen 2012 19:45
VIKTORIA ŽIŽKOV "A dorost" - DP "A"  5-2 (4-1) Kvalitní zápas, který nás otestoval nejen herně ... Více o utkání - vstup na "celý článek" Příští utkání (a zároveň poslední na zimním turnaji) sehrajeme v neděli 4.3. od 13:30 proti SK Štěrboholy (cic)

Po týdnu se opět střetáváme s družstvem Viktorie Žižkov. Tentokrát nás vyzval ligový dorost ve svém tréninkovém centru v Horních Počernicích – známém spíše pod tradičním názvem Xaverov.  Tým ambiciózních mladíků (mimo jiné, porazili podobně jako my vlastní “B“ tým mužů Viktorie Žižkov) bude jistě pro mnohé naše hráče hlavně vytrvalostní a běžeckou prověrkou. Pro tento zápas nám v bráně pomůže Honza Slach, který umožní doléčit zranění „jasné jedničce“ pro jarní část, Martinovi Cicalovi J. Domácí jsou na nás připraveni ve dvou partách, kvalitně připravených a žhavých ukázat se a vybojovat si místo v základní sestavě. Soupeři jsme však výhru umožnili nejen naší individuální chybou, ale i chybou našeho pomezního rozhodčího …

Utkání nebylo zahájeno velmi agresivním dressingem domácích, který je jinak zdobí a v průběhu prvního poločasu soupeř byl sice krotký, ale často jsme chybovali sami a našimi nevynucenými chybami jsme darovali soupeři převahu v podobě držení míče a obléhání našeho vápna. V poločase druhém už byl soupeř agresivnější, ale naše mírně zlepšená útočná i obranná fáze přinesla jak brankové příležitosti, tak i občasné delší držení míče… Ještě rozestavení: v prvním poločase zkoušíme rozestavení 4-1-3-1, kde Nesnídal má tvořit defenzivní štít a v případě útočné aktivity podporovat vysokým postavením svého bratra na hrotu útoku. Kraje zálohy měli doplňovat útočnou aktivitu po stranách. Bohužel časté ztráty nás odsoudily do role bránících a běhajících obránců a tak jsme se nedostali k připravovaným výpadům ve 4 útočících hráčích.

Jen pár minut po zahájení darujeme soupeři branku … Ve 4. minutě zahrávají domácí první roh. Centr do branky Slach podskočí a neobsazenému volnému hráči na zadní tyči, který už ani míč nečeká padne míč na záda a od něj se odrazí do prázdné branky – prohráváme 1:0 … Neuběhne ani pár okamžiků a soupeř odpovídáme brankou. 6. minuta vybojujeme míč Honzou Nesnídalem, který je důrazný v souboji. Skvělým pasem rozeběhne za obranu, do brejku Urbana, který z 20 m přelobuje vysoko postaveného brankáře a srovnáváme na 1:1 !! Vyrovnaný stav netrvá dlouho. 10. minuta Jašev kazí důležitou přihrávku při přechodu do útoku. Nabije soupeři, který vysune svého útočníka (naši stopeři včas vystoupí) do dvoumetrového ofsajdu. Ten náš pomezní hráč – rozhodčí neodmává a tak se nepíská… Hráč Viktorky postupuje sám na Slacha, po kličce a střele, která se odráží od tyče, zvyšuje na 2:1. 16. minuta  Pospíšil s Douděrou vyvezou míč z našeho vápna, Pospi parádním pasem vysune na levém křídle volného Honzu Nesnídala, který vnikne do šestnáctky domácích. Tam při kličce ztratí stabilitu, proto koncovka v leže není důrazná. 20. minuta domácí podniknou rychlý průnik do našeho vápna a křižná střela z levé strany jen těsně mine naší bránu. 28. minuta domácí na pravé straně hodí aut a nikým nehlídaný hráč, postupuje až na vápno. Tam přistrčí svému lépe postavenému spoluhráči, který nemá problém namířit přímo k pravé tyči 3:1 !!! 31. minuta Douděra vybojuje roh. Na centr naskočí nejvýše Zdeněk Nesnídal, ale jeho razantní hlavička končí vedle… 33. minuta další akce domácích po pravém křídle. Závěrečnou přihrávku za obranu nezachytíme, centr do vápna, kde na zadní tyči jsou dva volní hráči a nemají problém přes Slacha protlačit míč do sítě 4:1. 42. minuta hráči Viktorky vedou útok středem. Na křižný pas do levého křídla seběhne z druhé vlny volný hráč, přihrávka pod sebe, střela a Slach skokem chytá. 43. minuta faul na Honzu Nesnídala. Douděra pěkným centrem najde ve vápně zcela volného Pospíšila. Pospi hlavičkuje nad branku…

Střídání. Měníme rozestavění na 4-4-2 s těmito přesuny. Vizingr jde dolů a uvolňuje místo ve středu obrany, na které se posune Vycpálek. Šesták jde na uvolněnou pravou obranu, Jašev se posouvá na pravou stranu zálohy, Urban jde dolů na levou stranu obrany. Zdeněk Nesnídal jde  na levou stranu zálohy a Douděra jde do útoku.  Za Alda Cicalu nám do druhého poločasu pomáhá Vasil, který nám vypomohl, protože jsme dostali 2 náhlé omluvenky těsně před zápasem z důvodu nemoci a z důvodů pracovních.  Domácí vyšlou do druhé půle, jak již výše psáno, pomalu celou novou jedenáctku.

Ihned po úvodním hvizdu vybojují rohový kop, který odvracíme na druhý a ten již odvrátíme do bezpečí. Dokonce se rýsuje přečíslení dva na jednoho, ale Zdeněk Nesnídal kazí na vápně domácích kličku a nenabije volnému Urbanovi. 50. minuta přitlačíme soupeře a kopeme roh. Nejprve hlavičkuje Šedivý a poté pálíme z vápna. Brankář střelu chytá. Nutno říci, že náš střelec je atakován šlapákem… 54. minuta roh kopou domácí. Po centru a hlavičce zabrání gólu Zdeněk Nesnídal, míč se odrazí z vápna proti noze domácího záložníka, který se parádně položí do střely a Slach ji ještě hezčím fantastickým zákrokem vyrazí z horního rohu branky. Další roh jistě ubráníme. 64. minuta domácí v klidu projdou středem, rozhodí si hru na levé křídlo, průnik vápna, kde zcela volný hráč dostává přihrávku na malé vápno. Vycpálek nedokáže hráče pokrýt a útočník nedá Slachovi šanci 5:1… A opět reagujeme téměř záhy brankou. 70. minuta Honza Nesnídal udrží míč i přes důrazný souboj se stoperem, vyveze ho na střed hřiště a časovanou přihrávkou rozeběhne do vápna Šestáka. Honza sám před brankářem střílí tědně vedle levé tyče. Ihned po rozehrání brankáře s obránci zachytíme rozehrávku domácích a Honza Nesnídal pěknou střelou pod břevno koriguje na 5:2 !!! 72. minuta po získání míče jdeme dokonce čtyři na dva, ale Urban akci kazí kličkou do vápna. Rychlý kontr na druhou stranu. Hráč po pravém křídle vnikne do vápna, křižnou ránu Slach vyrazí a dorážku do prázdné brány vykopne vracející se Šesták. 75. minuta roztáhneme hru do levé strany, kde se uvolní volný Honza Nesnídal. Kombinuje do vápna, kde nabíhají spoluhráčí a po další přihrávce kolem překonaného obránce má Vasil. Dorážku na dlouhou nohu a bránu mine… Od té doby si více dovolíme s míčem a dostáváme se častěji do vápna domácích. Bohužel žádnou akci nedotáhneme do konce. Na druhé straně Slach chytá dvě jedovky postupně k levé a potom k pravé tyči. 90. Minuta Vasil vysune Honzu Nesnídala do brejku. Honza lobuje daleko vyběhnutého brankáře, který nesportovně míč za vápnem chytne rukama. Místo gólu kopeme trestný kop Urbanem, ale jeho střela jde vysoko nad branku. Škoda v přátelském utkání, kdy ví, že ho nečeká trest v podobě červené karty, si takový unfair zákrok mohl dovolit … Honzovi Nesnídalovi připisuji pomyslnou druhou branku v zápase … Navíc jsme mohli alespoň ve druhém poločase zaznamenat vítězství J  (cic+kasp)

Viktoria Žižkov A dorost - Dolní Počernice 5:2

6. min: Matěj Urban
70. min: Jan Nesnídal

46. min: Jan Šesták (rank) za Lukáš Vizingr