FC Háje Jižní Město, z.s. - Dolni Počernice "A"
3:0 (1:0)
Opět vítězství s přeborovým týmem a opět mimo zimní turnaj
Napsal: cic dne Čtvrtek, 23 Únor 2012 17:32
DP "A" - VIKTORIA ŽIŽKOV "B"  2-0 (1-0) !!! Opět jsme dokázali zvítězit proti přeborovému týmu, ale je to jako na houpačce. Výhra, prohra výhra a stále se trefujeme do výher mimo turnaj. Škoda, po letech bídy v zimních přípravných zápasech jsme mohli atakovat vyšší pozice v turnaji. Výsledky a výkony byly nadějné ... Ale zpět k tomuto zápasu. Po katastrofálním debaklu jsme se otřepali a pro všechny hráče a i pro vedení jsme si vlili nové síly do žil tímto vítězstvím !! Pokud se chceš dočíst více o tromto zajímavém utkání, pak neváhej a vstup na "celý článek" Příští zápas sehrajeme opět v rámci turnaje a soupeřem je nám v rámci boje o 9.-12. místo na turnaji těžký přeborový tým Slovan Kunratice. Zápas se hraje v neděli 26.2. od 11:30 hod (odveta za poslední dvě prohraná utkání ??) (cic)

Nemaje možností zatrénovat si na UMT na velkém fotbalovém hřišti, uvítali jsme tak s radostí nabídku sehrát namísto tréninku kvalitní přátelské utkání s „B“ týmem Viktorie Žižkov. Je to mladý tým, hrající pražský přebor. Další motivací pro naše hráče je, že v brance domácích nastupuje Honza Slach, který donedávna hrál v naších řadách. Utkání se hrálo na nové skvělé umělé trávě Horních Měcholup.

2. minuta domácí na svém vápně seberou balon, rozehrávkou si otevřou celou pravou stranu a uvolní záložníka do úniku. Nejsme důrazní ve dvou soubojích a tak útočník snadno zatáhne míč až k hranici našeho vápna a střílenou přihrávku posílá do našeho vápna, ale volný hráč na penaltě střílí vedle. 4. minuta kopeme trestný kop Pospíšilem. Domácímu Slachovi vypadne míč z rukou, ale jsme tak zaskočeni, že nedokážeme  zakončit do opuštěné branky. Honza míč druhým zákrokem ukryje do rukavic. 14. minuta faul na Douděru. Pospíšil rozehraje přes Vycpálka, který skvělou přihrávkou filtruje mezi útočníky na zcela volného Vizingra, který centruje do vápna. Obrana odvrátí na vápno, kde se snaží pálit Marek Verner, ale jeho střela je zblokována na roh. Ten zahraje na přední tyč, ale domácí odkopnou do bezpečí. 15. minuta Jašev má velký prostor, čas, ale centrem trefí prvního soupeře, který odstartuje rychlý brejk, který pokračuje vniknutím útočníka do našeho vápna a tam ho vychytá vyběhnutý Cicala. 17. – 23. minuta vždy stejná situace. Domácí si narazí ve středu hřiště a z 20 metrů zakončují střelou. Dvakrát míč Cicala jistým skokem chytá, podruhé mu míč vypadne z rukavic, ale druhým zákrokem, číhajícím hráčům Viktorky, nedá prostor na dorážku. 24. mnuta domácí obránce pod tlakem dává malou domů tak, že překoná vyběhnutého Slacha, ale ten míč ještě doběhne a zabrání gólu na brankové čáře. Ihned domácím překazíme rozehrávku. Pospíšil posune do vápna zcela volnému Motlovi, ale ten tak dlouho váhá, až mu dobíhající obránce střelu zblokuje a tím pádem branku ani neohrozíme… 33. minuta zahráváme trestný kop. Slach centr chytá a dlouhým výhozem, až na půlku nastartuje volné křídlo. Soupeř se uvolní okolo nedůrazného Vycpálka a má cestu do vápna úplně prázdnou. Přihraje volnému spoluhráči, který zakončuje z malého vápna, ale Cicala míč vykopne (zabrání gólu) a obrana uklidí míč do bezpečí před další dorážkou. 36. minuta Douděra vnikne do vápna, míč si postrčí okolo obránce, ale je zezadu podražen. Nikdo se k exekuci nehrne. Nakonec vezme míč do rukou Pospíšil a nařízenou penaltu jistě promění k tyči 0:1 !!! 40. minuta kopeme z pravé strany trestný kop, na centr naskočí Douděra a hlavou míč posílá těsně vedle. 43. minuta  Douděra se uvolní na středu a střelou z 20 metrů protáhne Slacha. Míč letí vedle pravé tyče. 45. minuta domácí vybojují roh, ale velkou obětavostí a důrazem jim nedovolíme zakončit.

I přestože jdeme o poločase do „kabin“ (mrzneme na lavičce venku) s jednogólovým náskokem, trenéři jsou maximálně nespokojeni s výkonem !! Zejména s naivním přístupem v osobních soubojích, s hloupým otevíráním prostorů uprostřed hřiště. Ve druhé půli jsme již plnili lépe obranný blok a získali jsme tím i více slibných příležitostí k brejkům a soupeři jsme již nedarovali tolik prostoru okolo vápna a na naší obranné polovině hřiště !! Do druhé půle zůstávají dole Vizingr s Maxou a na hřiště jdou David Verner s Pepou Exnerem. Měníme zároveň rozestavení: Pepa Exner jde do stoperské dvojice s Vycpálkem, Šedivý se posune na pravý kraj obrany a Jašev jde na levou stranu. David Verner střídá Maxu a na jeho pozici levého záložníka odehraje celý poločas.

53. minuta sami si přivodíme závar okolo vápna vše začne nepřesnou rozehrávkou Cicaly. Má míč v klidu a místo Jaševa najde přímo protihráče, který zatáhne míč a přihrávkou pod sebe najde spoluhráče. Tvrdá střela Cicalovi dělá problémy, ale dobíhající obrana uklidí míč na roh, který odvrátíme  na další. Druhý a třetí následný roh již ubráníme. 54. minuta další přízemní jedovku chytá tygřím skokem k pravé tyči Cicala a na dvakrát míč zkrotí. 57. minuta důrazem v napadání vybojujeme rohový kop. Na centr naskakuje Pospíšil, ale je odblokován. Míč propadne až na protilehlý rohový praporek. U brankové čáry jej dostihne David Verner a vrátí míč do ohně, kde se Šedivý položí do centru a přízemní střelou trefí míč z voleje a prostřelí vše, co mu stojí v cestě do branky a vedeme 0:2 !!! 60. minuta Motl se probíjí do vápna, ale je zastaven. Akci však dohraje a dostane se na hranici vápna znovu na míč. Tvrdou střelou k tyči protáhne Slacha, který vyrazí na roh. Z něj nic nevytěžíme. Domácí se snaží, jejich rohům však zabráníme a průniky do vápna sbírá Cicala. 68. minuta Marek Verner dostane přihrávku od Pospíšila a z pravé strany vniká do vápna. Přihrávkou hledá hráče na zadní tyči. Domácí míč se štěstím odvrátí na roh. Ten kopeme přímo do branky, ale míč nikdo nedorazí. 70 – 72. minuta dvě jedovky k tyči z 20 metrů , které Cicala obě s jistotou chytá. 74. minuta máme odkop od brány, opět vymyslíme nesmysl, který vyvrcholí tím, že Cicala trefí odkopem hráče soupeře, míč se mu vrátí a s Vycpálkem ho zahrají do bezpečí. Po zbytek zápasu si obě mužstva rozeběhla několik slibných akcí, ale ani jedna nebyla dotažena do konce. Po nechutném debaklu je tato výhra posilující a pro všechny velmi povzbuzující. (cic+kasp)

VIKTORIA ŽIŽKOV - Dolní Počernice 0:2

36. min: Tomáš Pospíšil
57. min: Ondřej Šedivý

46. min: David Verner (rank) za Tomáš Maxa
46. min: Josef Exner (rank) za Lukáš Vizingr