Dolni Počernice "A" - TJ Praga
0:5 (0:3)
Nadějný poločasový výsledek jsme neudrželi ...
Napsal: cic dne Neděle, 05 Únor 2012 18:02

DP "A" - SK HŘEBEČ 2-3 (1-0) V poločase jsme sice vedli o jednu branku, ale úvod druhého poločasu byl zcela v režii hostů a zápas obrátili na 2-1. A mohli nás potrestat i více brankami... Nestalo se a v závěrečné dvacetiminutovce jsme po srovnání stavu sahali dokonce i po vítězství. Pár minut před koncem jsme ale přišli i o cennou remízu. Ostatní průběžné výsledky na turnaji najdete na: Příští utkání na zimním turnaji sehrajeme v neděli 12.2. od 15:30 proti SK UNION VRŠOVICE. Ale pozor v jednání je přátelské utkání, které bychom hráli tuto středu - sledujte stránky ... A zpět k utkání s SK HŘEBEČ - všechny zajímavé momenty ze zápasu najdete proklikem na "celý článek"   Do utkání jsme vstupovali se zcela pozměněnou a překvapivou sestavou. Důvod byl prostý i přes široký kádr se nakupilo více omluv než je zdrávo. Pracovní omluvy se dají pochopit, zdravotní omluvy samozřejmě také. Ale "rýmičky" se už "koušou" hůře a omluvy - neomluvy hodinu před zápasem ? Tak ty už NE !!! Jen škoda, že jsme nemohli dát příležitost dalším hráčům, kteří by si rádi o volném víkendu zahráli, zvláště když B a C tým měl volno ... Do úvodního poločasu tak byl povolán asistent trenéra Kašpar a díky nemocím, zraněním brankářů tuto pozici zatím hají další z trenérů Cicala.

3. minuta centr soupeře do vápna, náš brankář zaspal, ale míč šel mimo. 10. minuta hledáme centrem do vápna Douděru, ale ten zcela osamocený na penaltě trefuje míč z voleje jen lehkou střelou do rukou brankáře. 15. minuta už se ale Honza nemýlí !! Exner centrem najde hlavu Šedivého, který jen míč prodlouží mimo branku. Na prodloužený míč nabíhá Pospíšil a centrem (i slovem) na zadní tyč vybídne Douděru ke skórování. Douděra se nemýlí a hlavou na bližší tyči překonává brankáře a vedeme 1-0 !!! 16. minuta ihned po rozehrávce obereme soupeře o míč, Roman vysune do vápna Kašpara. Kašpi se ve vápně šikovně uvolní a předloží na 10 m od branky míč do tutovky Pospíšilovi. Tomáš ale míč netrefí ... Vernera jeho netrefení natolik překvapí, že nestačí zareagovat a nezakončí ani z druhé vlny. 20. minuta centr do vápna, ale v obrovské šanci Marek Verner hlavou promáchne a míč ani netrefí... 25. minuta jde útočník zcela sám na našeho brankáře, ale nedokáže jej ve vápně prostřelit a Cicala vyběhnutím střelu vyráží. 30. minuta opět soupeř jde sám na Cicalu, tentokrát se vyběhnutého Cicaly zbavuje kličkou, ale míč do prázdné branky z úhlu netrefí. Exner však svého golmana tak jako tak jistí. 35. minuta hostující střela z 25 m se zastaví jen na tyči. 40. minuta trestný kop z nebezpečné vzdálenosti Cicalovi vypadne z rukavic na tyč a odražený míč už jistě chytá před dobíhajícími protihráči.

Snad jediná výhoda toho, že nás do utkání přijelo jen 11 + 2 trenéři. Tentokrát se nemusím rozepisovat jak jsme postupně střídali. Jednoduché... Agilní Kašpar (který si svůj poločas vyhrál) jde dolů a uvolňuje místo v útoku, kam se posunul Marek Verner. Na uvolněnou pozici pravého záložníka jde Čížek.

Poločasové vedení neudržíme dlouho a umožníme soupeři dostat se dvěma brankami do hry ... 49. minuta dlouhý aut do vápna propadne na malém vápně až k nohám Jaševa, nedokážeme však dostat míč odkopem z vápna a volný hráč na vápně trefuje neomylně horní roh branky - srovnáno 1-1 !! Neuběhne ani pár minut a už se soupeř raduje z další branky ... 51. minuta kazíme rozehrávku, rychlá akce soupeře po levé straně, útočník vstoupí do vápna a křížnou přízemní střelou k tyči překonává okolo Cicalovy nohy a je tu změna stavu na 1-2 !!! V tuto chvíli jsme úplně vypadli ze hry  a valí se na nás jeden protiútok za druhým a jen díky nepřesné koncovce soupeře uhájíme stejný brankový stav. 65. minuta Cicala (ostatně jako celý zápas, kdy mu nejdou odkopy od branky) váhá s odkopem a pak trefuje nepřesným odkopem soupeře na půlkruhu. Hlavou dostane míč zpět. Opět zaváhá a nechá si po odskoku dojít k sobě soupeře a je hrubě prošlápnut šlapákem. Asi ho tento zákrok probral z letargie a hned v další situaci zabraňuje skokem pod nohy soupeře v nebezpečné akci z levé strany. 70. minuta ožíváme po dlouhých 20 minutách. Pospíšil podrží míč, Roman se skvěle zbavuje soupeře a David Verner jde sám středem a přihrávkou za obranu hledá svého bratra Marka, ten je zastaven ofsajdovým postavením. 71. minuta Douděra se uvolní na levé straně u vápna a nezištně hledá Marka Vernera, který se z úhlu prosadí a přízemní střelou prostřeluje brankáře hostí srovnáváme na 2-2 !!! Od té doby jsou již i hosté pod tlakem a my ukážeme, že dvacetiminutový lapsus byl jen výkyv v utkání, který dokážeme odčinit. Leč již ne brankou. Přichází další pěkné křídelní akce vedené Romanem, ale před brankou nemáme nikoho na doražení krásných centrů. 75. minuta soupeř najde opět okénko v obraně a jde sám na Cicalu, ten skvělým zákrokem udrží remízový stav a další dobíhající hráč s dorážkou zaváhá a Jašev míč odkopne do bezpečí. 80. minuta Douděra dostává míč za obranu a zkouší brankáře prostřelit z úhlu. Jeho pokus brankář vyráží. Škoda, že neviděl zcela volného Čížka, který na malém vápně mohl rozhodnout, pokud by mu míč posunul ... Máme další slibné akce vedené hlavně v závěru skvělým Pospíšilem. Bohužel jak to tak bývá, udeří na druhé straně. 82. minuta kopeme trestný kop do vápna. Brankář se zmocní míče a vyhodí do brejku. Soupeř nás přečíslí a v závěru akce dostane na levé odkryté straně nabíhající záložník, který opět křížnou přízemní střelou prostřeluje do sítě okolo vybíhajícího Cicaly a zakončuje utkání rozhodující brankou na 2-3 !!! Rozhodčí zcela nepochopitelně zkracuje utkání o 5 minut a my nemáme ani šanci k závěrečnému náporu. Poslední šancí je rohový kop, k odraženému míči se dostane Čížek, ale míč z voleje vůbec netrefuje.

Nejlepší hráč - tentokrát jsme se nesešli s Kašpim. Kašpi - nejlepší Pospíšil, Cicala - Šedivý. Tak snad se Pospi neurazí, když tam napíšu Šéďu ... Smile

SK HŘEBEČ - Dolní Počernice 3:2

15. min: Jan Douděra
71. min: Marek Verner

46. min: Michal Čížek (rank) za Tomáš Kašpar