Dolni Počernice "A" - FK Čechie Dubeč, z.s.
6:1 (2:1)
Festival 100 % brankových příležitostí málem nestačil na vítězství
Napsal: cic dne Neděle, 29 Leden 2012 17:11

DP "A" - SK HOSTIVAŘ 2-1 (0-0) !!! Další vítězství v zimním turnaji jsme si zasloužili, ale jasný zápas s velkým množstvím šancí jsme mohli nakonec ještě v závěru ztratit. Šance měli Maxa, Verner v první půli, Motl se třikrát řítil sám na brankáře a ani jednou neproměnil. Nakonec jsme 3 body uhájili. Více o tomto zajímavém zápase - vstup na "celý článek". Fotogalerii z utkání najdete zde http://kopanadp.rajce.idnes.cz/29.1.2012_Dol._Pocernice_A_-_SK_Hostivar_2-1_Zimni_turnaj_Teskahor_Sterboholy výsledkový servis z turnaje najdete zde http://www.skviktoriasterboholy.cz/  Příští zápas sehrajeme v Sobotu 4.2. od 13:30 proti soupeři SK HŘEBEČ (cic)

Po vítězné středeční vložce proti Uhříněvsi jsme opět hráli zápas zimního turnaje. Soupeřem nám je tým, který nás připravil v mistrovském klání v úplném závěru o 3 body. Vedli jsme ještě pár minut před koncem 2-1 a prohráli pak 2-3 !! Asi si pamatujete ... Je tu tedy možnost odvety, sice nedůležité v rámci zisku bodů, ale důležité pro posílení naší pohody v týmu díky výhrám, které nás posilují ... Zápas se hraje za mrazivého slunečného počasí a opět nastupujeme v pozměněné sestavě, protože někteří hráči dostali volno a zkoušíme si hráče na různých postech. Některé posty pro jarní zápasy se již začínají rýsovat, ale konkurence je letos v přípravě velká, takže je příjemné řešit problém, koho na daný post postavit. Doufám, že se opět dostaneme do pohody, kdy budeme mít 15-18 vyrovnaných hráčů a nebudeme mít při nemocích, zraněních a výpadcích formy problém daný post nahradit dalším hráčem.

1.minuta Verner je faulován a kopeme trestný kop z levé strany, Roman posadil nádherný centr na hlavu Vernera, který hlavou nasměruje míč pod břevno. Brankář však reflexivně míč vyrazí nad břevno. Z následujícího rohu nic nevytěžíme, protože je nám pískán útočný faul. 10. minuta Roman na polovině hřiště vystihne rozehrávku soupeře, rychle zakombinujeme přes Maxu s Urbanem a posledně jmenovaný pálí z 20 m k tyči, jeho střelu brankář jistě chytá. 12. minuta rychlá akce Hostivaře po pravé straně, hráči přihrávkou a kombinací se zbaví Šedivého, Jašev se zapomene a už nám utíká z křídla volný hráč na Cicalu. Ten vyběhne a zmenší střelecký úhel, koncovka jde přízemní střelou mimo tyče. 13. minuta podobná situace na druhém křídle, nezachytíme kombinaci, soupeř nám vnikne do vápna a prudká přízemní střela jen těsně mine zadní tyč Cicalovy branky ... 15. minuta naše blesková odpověď. Po levém křídle vysuneme Maxu, ten míč potáhne a najde ve vápně volného Malimánka. Vojta posílá gólovou dorážku z penalty, ale jeho nedůraznou střelu brankář na dvakrát vyrazí na roh. Po něm vznikne ve vápně závar, ale ani Verner a ani Malimánek hradbu těl neprostřelí. 16. minuta Šedivý rozehraje do strany na Malimánka, který pošle luxusní pas za obranu na zcela volného naběhnutého Maxu. Ten lobuje vyběhnutého brankář, ale bohužel míč končí i nad břevnem ... Od té doby převážila na obou stranách neurovnaná hra, plná nepřesných přihrávekl a míčů létajících vzduchem nad hlavami a o nějaké kombinaci ani nemůže být řeči ... 35. minuta Poloch přesně zakombinuje s Douděrou, vysunou do brejku rozeběhnutého Urbana, který se již na vápně uvolňuje. Je nekompromisně oběma rukama sražen zezadu, ale rozhodčí nechá pokračovat ve hře... 37. minuta odpověď soupeře může být gólová. Kapitán hostí uvolní svého spoluhráče, který střelu zpoza vápna otře o pravou tyč Cicalovy branky. 39. minuta Verner zabojuje a získá míč na obránci. Vyšleme přihrávkou do strany na volného Romana, který střelou z první točí míč do horního rohu branky, ale míč letí bohužel opět milimetry nad břevno ... 40. minuta další únik Romana po levém křídle, střílená přihrávka do vápna, Verner se na malém vápně k míči nedostane přes důrazného obránce.  V samotném závěru, ve 43.minutě nám propadne centrovaný míč do vápna až ke zcele volnému kapitánovi hostí, který je naštěstí překvapen a míč nepřesně zpracuje a odskočí mu naštěstí do zázemí.

Do druhé půle opět promícháme sestavu, střídáme hokejově a zde jsou popsané všechny postupné změny. Ve 46. minutě se Douděra přesune až do 60. minuty do útoku. Na jeho uvolněné místo nastupuje do středu zálohy Vaňourný. Na pozici pravého záložníka jde místo Romana Motl. Na levou zálohu nastupuje Svoboda a do útoku Nesnídal. V 60. minutě jde dolů Douděra, na jeho místo jde z pravé zálohy Motl, do hry se vrací Roman - na pravou zálohu. A poslední střídaní je v 75. minutě, kdy Poloch uvolňuje místo ve středu zálohy Maxovi.

Druhou půli začneme velkou šancí, Poloch dá prudký centr z levé strany, Douděra míč netrefí hlavou přesně, ale na zadní tyči jej dobíhá Motl, ale jeho koncovka je na dlouhou nohu a nepřesná ... 48. minuta Douděra vystihne přihrávku soupeře, je u míče dříve než vysoko vyběhnutý brankář, dělá mu kličku a levou nohou umisťuje míč do prázdné branky. Jeho již skoro hotová branka je však zastavená na brankové čáře obětavým obranným skluzem... 55. minuta po našem centru do vápna se míč odrazí proti noze Vaňourného, ten se položí do voleje a střelou protáhne brankáře hostí. 57. Douděrou vybojujeme důrazem rohový kop. Honza si bere pohotově a rychle míč a rozehrává roh do vápna - do otevřené a nepřipravené obrany. Na jeho centr naskakuje zcela osamocený Nesnídal a ten hlavou posílá míč na přední tyči do sítě - vedeme 1-0 !!! Náš nápor ve druhé půli korunujeme další brankou, která na sebe nenechala dlouho čekat a využíváme naší aktivitou a napadáním míč na soupeři !! 60. minuta hráč Hostivaře dělá na polovině hřiště kličku navíc, kterou vystihneme, přichází rychlá kombinace s krásnou finální přihrávkou Vaňourného za obranu, kam zabíhá Poloch a mezi obráncem a brankářem mazácky proměňuje na 2-0 !!! 66. minuta nejprve nám vniká hráč do vápna, kterého zastaví vysoko postavený Cicala. Pasem nastartujeme Nesnídala do brejku. Ten se probije do vápna, pokryje si míč a už se chystá zakončit. Obránce mu však na 10 m od branky míč na poslední chvíli vypíchne. A přichází desetiminutovka Motla, který se přesunul do útoku a dostal se i do 100 % šancí - bohužel neproměněných... Vždy podobná situace, kdy Motl po prodloužené přihrávce hlavou od Nesnídala běží sám na brankáře, ale jeho střela míří mimo tyče. Podruhé je před vápnem zezadu faulován na červenou kartu, ale je to zimní turnaj, tak je soupeřův zákrok oceněný jen kartou žlutou. Trestný kop z hranice velkého vápna posílá Roman nad branku ... 75. minuta centr do vápna, míč se dostane k Polochovi, který se snaží hlavou překonat brankáře lobem na zadní tyč. Jeho pokus brankář zneškodní. 81. minuta propadneme středem hřiště a hráč běží sám na našeho vysoko vyběhnutého brankáře. Cicalova hlava by chtěla, ale rychlost už schází a tak jeho výběh do "tmy" jen umožnil soupeři snadno mu udělat dlouhou kličku a poslat snadno míč do sítě prázdné branky - soupeř snižuje na 1-2 !! A posledních 10 minut soupeř ucítil příležitost jak urvat již ztracený zápas. 89. minuta můžeme definitivně odpor hostů zlomit. Pošleme Romana do strany a ten jde do vápna zcela sám, kdy jej brání jen jeden ze středu dobíhající obránce. Chlup volí chytrou nezištnou přihrávku na Motla, který si míč zpracuje a zcela osamocený před brankářem netrefuje z 10 m ani branku ... Sám se po zápase pasuje na nejlepšího "paliče, nestřelce" zimního turnaje. Či chcete-li, dosaďte si sami tiitul, který bychom mu mohli zatím věnovat v dosavadní části odehraných zápasů. V 88. minutě vybojujeme znovu míč. Nesnídalem uvolníme na pravé straně Romana, který jde sám na brankáře a pálí z úhlu pod břevno. No a jak to proti nám Hostivař umí, tak to mohlo i dopadnout. Hostivařský brankář totiž Romanovu střelu vyrazí a založí poslední nebezpečnou akci utkání. Po pravé straně nám do vápna vnikne útočník, který centrem hledá spoluhráče na malém vápně. Cicala jeho centr pod sebe vystihne, ale míč jen nohou vyrazí před sebe. Kapitán hostí se už chystá míč dorazit do sítě, ale obětavým obranným zákrokem jeho střelu zblokuje Vaňourný a Cicala tak míč snadno chytá. Tentokrát jsme o 3 body nepřišli ... (cic+kasp)

SK Hostivař - Dolní Počernice 1:2

57. min: Jan Nesnídal
60. min: Jan Poloch

46. min: Jan Nesnídal (rank) za Marek Verner
46. min: Jakub Motl (rank) za Tomáš Maxa
60. min: Stanislav Vaňourný (rank) za Jan Douděra
46. min: Lukáš Svoboda (rank) za Vojtěch Malimánek