Dolni Počernice "A" - TJ Praga
0:5 (0:3)
Nadějný poločas ukončila gólová smršť soupeře a naše individuální chyby
Napsal: cic dne Neděle, 15 Leden 2012 20:39

DP "A" - SOKOL KLECANY 1-6 (1-1) Zápas měl náboj a šance v prvním poločase byly na obou stranách. Klecany však postupně převzali otěže zápasu a pak už jsme tahali za kratší konec. Měli jsme však za stavu 1-1 velké šance a jak to někdy bývá... Neproměníme a soupeř tvrdě a nekompromisně trestá každou naší chybu. Fotogalerii z utkání najdete na: http://kopanadp.rajce.idnes.cz/15.1.2012_Sokol_Klecany_-_Dol._Pocernice_A_5_-_1_turnaj_Sterboholy A více o tomto zajímavém utkání se dočtete, vstoupíte-li na "celý článek" Příští zápas sehrajeme v Sobotu dne 21.1.od 11:30 proti AFK Podolí. (cic)

Naše kvality prověřil další soupeř v turnaji, kterým byl další kvalitní a ambiciozní celek - tým Sokola Klecany, který hraje středočeskou 1. A třídu a vede tabulku a netají se cílem postoupit do Krajského přeboru !! Utkání se hraje za sice chladného, ale krásného slunečného počasí a hlavně ani jednoho ze soupeřů neobtěžuje tradiční nepříjemný silný vítr ... V sestavě dostali šanci další hráči, kteří se poperou a základní sestavu pro jarní část.

3. vybojujeme první roh, centr z levé strany hosté zblokují a situaci zabrání. K odraženému míči se dostane Poloch a svým centrem najde hlavu Nesnídala, kterého ale obránce odstaví. 4. minuta na středu vybojujeme míč, lobem vysuneme Douděru, který si prsama zpracuje míč do střely z 25 m. Jeho střela z voleje po dopadu míří však vysoko nad branku. 10. minuta vyvážíme míč Šedivým, který si na půli míč dá daleko od nohy a přijde o něj. Přichází rychlý kontr po levém křídle, který přibržďuje až Vycpálek ve vlastním vápně. Hráč Filingr jej obchází efektní kličkou, stejným způsobem se zbavuje další našeho obránce a jeho střelu pravou nohou vyráží Slach nohou na roh. Ten lehce odvracíme. 12. minuta po akci středem Douděra, vysune do strany Polocha, který se uvolňuje na střed a pálí přízemní střelu, kterou brankář likviduje. 16. minuta zastavíme akci soupeře a Poloch vyváží míč středem. Jeho snaha hru zrychlït dlouhým pasem na Nesnídala je neúspěšná a soupeř míč zachytí a naopak se soupeř dostává po rychlé kombinaci středem do našeho vápna. Vyběhnutý Slach pokus o přehození vyrazí a druhým skokem zmaří dalšímu hráči i dorážku. 20. minuta faulujeme a soupeř kope z 22 m trestný kop. Krásnou střelu Filingra přes zeď k tyči likviduje skvělým zákrokem Slach a odstartuje sérii 3 rohů a nebezpečných centrů, které jen s námahou odvracíme a poslední dorážka končí těsně nad břevnem Slachovy branky... 25. minuta Pospíšil přihrává malou domů vysokou přihrávkou, kterou doráží soupeř a Slach je nucen před dotírajícím útočníkem přihrát rybičkou přihrát hlavou do strany na Tarantíka. Ten namísto odkopu do bezpečí o míč přichází a darujeme soupeři šanci, kterou již Filingr proměňuje a prohráváme 0-1 !! 31. minuta Pospíšil uklidní nebezpečnou  situaci zpětnou přihrávkou a spolupracuje se Slachem. Honza má klid a chce rozehrát po levé straně přihrávkou, najde jen nohu soupeře, který ho z první lobuje. Naštěstí míč těsně mine branku. 33. minuta soupeř zahrává další z nebezpečných rohů. Zahraje jej nakrátko a vnikne do vápna kličkou. Zpětná přihrávka dojde až na vápno, zakončení přízemní střelou míří těsně mimo tyče. 35. minuta odpovíme akcí po pravé straně, přihrávku na Polocha od Douděry, Honza pálí na branku. Brankář krotí míč skokem až napodruhé. 35. minut Douděra důrazně napadá v souboji na vápně soupeře a vybojuje míč a jde sám na brankáře. Je zezadu faulován, ale souboj ustojí a kličkou se zbavuje i brankáře a srovnává do prázdné branky na 1-1 !!! 36. minuta Další skvělá akce agilního Douděry, který se uvolňuje při průniku na pravé straně a přízemním stříleným centrem najde nabíhajícího Urbana, který zcela sám přestřeluje branku z malého vápna ... 39. minuta Poloch se pěknou kličkou zbavuje obránce a je před vápnem nekompromisně podražen. Trestný kop zahraje Exner střelou přes zeď k tyči. Jeho střelu likviduje brankář záhadným zákrokem nohou ... Tím završíme naší skvělou desetiminutovku. I přesto můžeme jít do kabin  smutní, když ve 42. minutě hosté zaútočí po levé straně a centrují do vápna. U míče je nejdříve Tarantík, ale jeho odkop je slabý a nabídne dobíhajícímu hráči dorážku. Ta míří těsně vedle horního rohu branky Slachovy branky...

Do druhého poločasu opět střídáme více hráčů a opět dokončujeme střídání hokejově. Měníme zároveň i rozestavení. Do obrany se posouvá Urban na pozici levého obránce. Malimánek jde na pozici pravého záložníka a Roman na levou zálohu. V závěru se z důvodu zranění vrací na jeho pozici opět Tarantík. Útočníci Nesnídal, Verner a Maxa se postupně v druhé půli prostřídají.

51. minuta soupeř zaútočí do naší otevřené obrany, střelu z vápna Slach vykopne nohou. 55. minuta Urban s Vaňourným uklidní hru a Standa předá míč Slachovi, který s rozehrávkou zaváhá a odkop je mu zblokován. Tím se dostaneme pod tlak a rychlou kombinaci soupeře nezastavíme. Zakončení Slach vyráží nohama do bezpečí. Na další akci v 56. minutě již Slach nestačí. Opět se hráči Klecan rychlou narážečkou uvolní před vápnem a již známý nebezpečný Filngr postupuje zcela sám do vápna, ale Slach jej vytlačí z palebné pozice. Filingr ukáže svou famózní kopací techniku a míč pošle lobem na zadní tyč nad našeho bezmocného brankáře - prohráváme 1-2 !!! 58. minuta opět nám soupeř proběhne středem a hráč jde sám na Slacha. Honza vyběhne, lob končí těsně mimo tyče. 62. minuta Slach má míč v rukou a chce rozehrát. Vyhodí jej však k nohám koho jiného než Filingra ... Ten najde nezištně přihrávkou na zadní tyči dalšího hráče a soupeř zvyšuje 1-3 !! 66. minuta Vaňourný pěkným lobem za obranu vybídne Polocha do sóla. Honza sám před brankářem, trefí jen jeho rukavice a k dorážce vyraženého míče se už nedostane... 65. minuta Urban s  Romanem zakombinují po levé straně. Urban je při průniku na střed faulován. Trestný kop z 25 m vystřelí Roman nad břevno. 70. minuta Exner parádním pasem vybídne k sólu Nesnídala, jemuž klička do vápna nevyjde a Romanova dorážka z vápna opět nemíří mezi tyče. 80. minuta Šedivý narazí Polochovi, který chce uvolnit naše nabíhající útočníky. Obránce vystoupí z bloku a jeho úmysl vystihne. Přihrávkou nastartuje do brejku své spoluhráče. Slach samostatný nájezd chytá a dobíhající Roman uklidí míč do bezpečí. 84. minuta dlouhý aut do našeho vápna, kde se uvolní Filingr a z otočky nedá Slachovi šanci a zvyšuje na 1-4 !!! Jen o pár okamžiků přichází poslední hřebík ... 85. minuta Klecany vstoupí do vápna po levé straně Filngrem, který se uvolní u brankové čáry a milimetrovou přihrávkou mezi obránci a Slachem najde svého spoluhráče, který doklepne do prázdné branky na 1-5 !!! A Filnigr tak zavřel pusu svým konečným účtem (3 branky + 2 nahrávky) všem našim hráčům, kteří se s ním v průběhu prvního poločasu dostali do slovní přestřelky ... Jediný Douděra dokázal odpovědět sportovně brankou. 89. minuta vrchol zmaru přijde v samotném závěru, kdy se nám vrací útok do vápna z levé strany a Exner ve snaze zabránit šanci si míč srazí do vlastní branky konec 1-6 !!! Dnes nám (hlavně ve druhé půli) chyběl pohyb, přesná přihrávka, časté ztráty nás vehnaly do role běhajících obránců, chyby individuální nás srazily na kolena pak úplně ... Douděra v první půli ještě dokázal svou aktivitou ještě strhnout náš tým k dobrému výkonu, ale pak jsme už na soupeře nestačili ...

Sokol Klecany - Dolní Počernice 6:1

35. min: Jan Douděra

46. min: Dany Jašev (rank) za Jan Vycpálek
46. min: Vojtěch Malimánek (rank) za Tomáš Tarantík
46. min: Martin Roman (rank) za Jan Douděra
46. min: Stanislav Vaňourný (rank) za Tomáš Pospíšil
51. min: Tomáš Maxa (rank) za Jan Nesnídal