Dolni Počernice "A" - TJ Praga
0:5 (0:3)
Po mnoha letech konečně úspěšný¨vstup do zimního turnaje...
Napsal: cic dne Pondělí, 09 Leden 2012 22:48

DP "A" - PRAHA 1999 4-1 (1-0) !!! Skvělý vstup do zimního turnaje je o to víc potěšující, že jsme zápas odehráli s novými mladými tvářemi, které budou (doufám) posilou a zdravou konkurencí v týmu ... Průběžné výsledky z celého turnaje najdete na: http://www.skviktoriasterboholy.cz/ Příští utkání sehrajeme proti Sokolu Klecany v neděli dne 15.1. od 9.30, samozřejmě opět na hřišti na UMT Viktoria Štěrboholy. Níže je i již kompletní aktualizovaná střelecká tabulka (cic)  Za ne příliš zimního počasí a za velmi silného větru zahajujeme prvním zápasem zimní Turnaj Teskahor 2012 hraném na UMT na hřišti Viktoria Štěrboholy. Soupeřem je kvalitní tým 1. A třídy (sousední skupiny B) PRAHA 1999. Tento tým je velmi ambiciózní a útočí na postup do přeboru ("přezimuje" na 4. místě v tabulce) a předvádí kvalitní útočnou kopanou. Náš tým zahajuje jak již psáno výše v dosti pozměněné sestavě s cílem dát prostor všem hráčům. I těm z B a C týmu, kteří v uplynulé sezoně předváděli stabilně kvalitní výkony !! A mladí hráči ukázali, že se nemusíme bát o budoucnost dolnopočernického fotbalu !! Ale skvělá zpráva je, že i starší hráči se ukázali skvělým výkonem a jako tým všichni táhli za jeden provaz a sehráli velmi dobrý zápas. Nepříjemnou zprávou je zranění kolene Lukáše Vizingra (mimochodem jediného hráče, který sehrál na podzim všechny zápasy), které si přivodil na treninku. Takže na jeho místo nastoupil Pepa Exner.

Do utkání vstoupíme aktivně a máme častěji míč na kopačkách. 4. minuta po solidní kombinaci uvolníme na vápně Douděru, ten se snaží pálit z voleje, ale je zastaven klasickým šlapákem. Nařízený trestný kop zahraje Poloch střelou okolo zdi, brankář míč na čáře chytá. 7. minuta soupeř si narazí míč na levém křídle a útočník postupuje na Slachovu branku. Střela z vápna končí těsně vedle tyče. 8. minuta další akce na naší branku. Centr z pravé strany proletí do vápna, kde se již rodí možnost zakončení, ale akci přeruší razantním odkopem Matěj Urban. 10. minuta odpovíme pěknou akcí po levém křídle, kdy uvolníme Romana, který načechrá nadýchaný centr na osamoceného Douděru. Ten trefuje z první, ale mine branku. 12. - 13. dvě akce soupeře. Nejprve potáhne míč středem, ale závěrečná střela letí jen nad Slachovu branku. Podruhé je soupeř přesný v kombinaci na levé straně, hráč běží sám na Slacha, Honza vyběhne daleko za vápno a donutí střelce zakončit mimo tyče. 17. minuta po našem dalším centru z levé strany se ve vápně do voleje položí Urban, ale pálí vysoko nad branku. 23. minuta Po ose ¨Poloch - Roman - Pospíšil posledně jmenovaný uvolní Douděru  do koncovky. Honza jde do vápna, ale míč si dá daleko od nohy a brankář včasným vyběhnutím skokem chytá. 31. minuta hosté přeruší na půli naší akci a sami po narážečce podniknou rychlý výpad středem. po efektní "Zidanovce na vápně se záložník uvolní na našem obránci a předloží spoluhráči míč do zakončení. Slach zmenší střelci úhel a střela končí na boční síti. 33. minuta Urban získá míč, předá jej na střed Exnerovi, který přesně vysune Romana. Ten se pěknou kličkou uvolní a z vápna tvrdě pálí pod břevno. Brankář míč skokem vyrazí na roh, ze kterého se nic nevytěží. 41. minuta na půli zabojuje Honza Nesnídal a získá na soupeři míč. Kolmicí vysune do brejku Maxu. Tomu šanci zmaří daleko vyběhnutý brankář. Akci dohraje Poloch, který se protáhne individuálně podél lajny a uvolní lépe postaveného a zcela volného Romana. Svým nádherným centrem posadí míč přesně na nohu Douděrovi a ten překrásným volejem, křížnou střelou trefuje branku - vedeme 1-0 !!! Klasický šatňák a klid do našich řad...

Dobrá zpráva přišla i na lavičku. Hezky vyspinkaní mladíci Jašev, Svoboda a Veselý dorazili a tak jsme měli i na střídání ...

Střídání bylo v průběhu druhého poločase hokejové a tak jen hrubý popis změn. Ütočníci se protočili s Veselým, do útoku se posunul na druhý poločas i Douděra, který přenechal místo v záloze Svobodovi. V obraně vystřídal Exnera Jašev, který se posunul na pozici pravého beka, Tarantík šel do středu obrany a na levou stranu se posunul Urban. Tyto změny přispěly trochu rozhárané hry a důvodem předání otěží v určitém úseku soupeři, který nás zatlačil a několikrát ohrozil ve vápně. Ale nakonec si to sedlo a díky řádícímu Douděrovi jsme zápas v závěru zcela ovládli.

51. minuta soupeř je důrazný na našem vápně a záložník svůj volej napálí jen těsně nad břevno Slachovy branky. 57. minuta na půlce získáme míč, Maxa ho vyveze a uvolní do strany volného Romana, který vlétne do vápna a z úhlu tvrdě vypálí. Brankář nadvakrát jeho pokus likviduje. 60. minuta soupeř má sérii tří rohů za sebou, všechny nebezpečné situace odvrátíme. Další akce do středu naší obrany, celou akci zastaví Slach včasným vyběhnutím a skokem pod nohy zmaří střelci šanci. 64. minuta do třetice velká šance soupeře. Standardní situace zahraje  centrem ze strany do vápna, kde si nerozebereme dobře protihráče a volný střelec pálí z 10 m těsně nad břevno bezmocného Slacha. 68. minuta Pospíšil si na půli narazí míč s Veselým a křížným pasem přesně uvolní do brejku Svobodu, který je zastaven neexistujícím ofsajdem, protože přímo před rozhodčím stojí zapomenutý záložník soupeře. Toho si však pomezní nevšiml... 72. minuta Urban z levé strany skvěle potáhne akci do vápna soupeře, od brankové čáry přihrává pod sebe volnému Veselému, který míč netrefí a jen lízne a tak se dostane ke zcela volnému Douděrovi, který tvrdou střelou nártem propálí pod břevno bezmocného brankáře - vedeme 2-0 !!! 73. minuta odpověď soupeře je razantní a střela končí na tyči Slachovy branky. Odražený míč Slach skokem chytá. 80. minuta vybojujeme roh, který Roman zahrává z levé strany. Perfektní centr posadí na hlavu Šedivého a jeho razantní hlavička končí pod břevnem v síti - vedeme již 3-0 !! 83. minuta nebezpečný soupeř nejdříve střílící těsně nad Slachovu branku, pak hráč zamotá celou naší obranu, obejde Slacha, ale jeho gólovou střelu zastaví tělem Tarantík.  Akce pokračuje v 84. minutě závarem a smrští střel do těl našich blokujících obránců. Třetí střela je nekompromisní a končí v síti Slachovi nedal šanci a snižuje na 3-1 !!! Hru však máme v plné moci a pokračujeme v náporu do otevřené obrany. Celý zápas zakončíme lahůdkovou akcí pro diváky. 88. minuta Douděra rozdá míč do strany Svobodovi, který tvrdým přízemním centrem za obranu hledá na zadní tyči zaběhnutého Pospíšila. Tomáš ve skluzu namísto zakončení volí zpětnou nezištnou přihrávkou na volného Douděru, který pečetí výsledek a svůj zápasový hattrick konec 4-1 !!!

Těžká byla volba nejlepšího hráče ... Nakonec rozhodl hattrick a překrásné góly, které diváci ocení vždy. nutno podotknout, že mu pomohl celý tým svým skvělým výkonem !! (cic+kasp)

PRAHA 1999 - Dolní Počernice 1:4

41. min: Jan Douděra
72. min: Jan Douděra
80. min: Ondřej Šedivý
88. min: Jan Douděra

50. min: Dany Jašev (rank) za Josef Exner
70. min: David Verner (rank) za Jan Poloch
51. min: Lukáš Svoboda (rank) za Jan Nesnídal
55. min: Martin Veselý (rank) za Tomáš Maxa