FC Háje Jižní Město, z.s. - Dolni Počernice "A"
3:0 (1:0)
Výhra po dlouhých 8 zápasech a opět je u toho Pancho...
Napsal: cic dne Neděle, 13 Listopad 2011 21:09

JUNIOR - DP "A" 0-2 (0-1) !!! Konečně je tu opět výhra !!! A opět u naší výhry asistuje štístko Pancho !!! Pancho přitahuje body !! Poslední výhru jsme vyválčili právě s ním proti Dolním Chabrům a pak už jen prohry, remízy . . . Opět jsme si (jako v mnoha nevyhraných zápasech) připravili mnoho velkých šancí, ale proměnili jen 2 ... (opět neproměněná penalta...).Tentokrát však stačilo, že jsme proměnili alespoň tyto ... Musíme také poděkovat našim věrným fanouškům, kteří při nás stáli při zápasech doma i venku a opět nás přišli podpořit i na tento pro nás velmi důležitý venkovní zápas. Uvidíte je (a nejen naše věrné diváky, ale i další zajímavé momentky z utkání) ve fotogalerii zápasu, kterou najdete na adrese: http://kopanadp.rajce.idnes.cz/13.11.2011_Junior_Praha_-_Dol._Pocernice_A Více o zápase - vstup na "celý článek" (cic)

Celý podzim nás trápí nečekané absence na poslední chvíli a tak kromě zraněného Pospíšila k utkání nemohla nastoupit ani naše brankářská jednička Honza Slach. Díky přetrvávajícímu zranění jeho kolegy Mikeše jej musel zastoupit na poslední chvíli Martin Cicala. Citace Kašpiho:  "Tak jako hokejový národ před lety oslavoval obětavost Jaromíra Jágra, který odehrál i se zlomeným malíčkem celé mistrovství světa a pomohl vybojovat titul mistra světa, tak i my ceníme obětavost Martina Cicaly, který se zlomeným malíčkem zaskočil za nemocného Honzu Slacha." Já jen doplním. Jsem rád, že obránci "padali do střel" a ze vzduchu to byla pohoda sbírat lehké míče Smile, takže kromě nakopnutého malíčku v závěru byla radost opět za A tým nastoupit !!

1. minuta zápas začne raketově, ihned po našem úvodním rozehrání Vizingr dlouhým nákopem vybídne Vycpálka k úniku. Áša se natlačí důrazem před obránce a už vniká do vápna, kde je však jasně faulován, ale penalta se nepíská ... 9. minuta Motl s míčem u nohy přejde celý střed hřiště a na pravé straně uvolní volného Vycpálka, který zatáhne po lajně a pěkným centrem hledá ve vápně naše útočníky. Přetažený centr jen těsně mine Malimánek a netrefí tak odkrytou branku... 10. minuta Po dalším přesném pasu se před vápnem domácích uvolní Douděra, který jde sám do vápna. Je faulován, ale obránci je udělena pouze žlutá karta ... Sám faulovaný se ujme exekuce, ale jeho trestný kop srazí zeď a míč letí těsně nad břevno. Náš úvodní velký tlak je korunován brankou !! 14. minuta na levém křídle svede Nesnídal běžecký souboj s obráncem. Zbaví se jej zasekávačkou a přesně najde přihrávkou na středu naběhnutého Motla. Kuba si míč připraví a z 20 m nedá domácímu brankáři Drábkovi tvrdou přízemní střelou žádnou šanci  - na míč si sice lehce sáhne, ale zabránit mu v cestě do sítě nedokáže - vedeme 0-1 !!!! 28. minuta Tarantík prohraje souboj u rohového praporku a domácí hází dlouhý aut až před naší branku, míč propadne a nebezpečný závar zakončují domácí střelou, kterou zblokuje Vizingr a ještě akci ukončí razantním odkopem. 29. minuta z pravé strany dostaneme vzduchem míč před branku Junioru. Tam se uvolní Douděra, ale je zády k brance, posune tedy míč proti noze Malimánkovi a jeho přízemní tvrdá střela z 10 m končí bohužel na tyči ... 31. minuta po dlouhém autu Motla vyskočí na míč Nesnídal a hlavičkou na přední tyči přehodí i vyběhnutého brankáře (viz fotogalerie), ale míč bohužel končí nad břevnem opuštěné branky ... 39. Nebezpečná gólová akce hostí. Nejprve získáme míč a Jaševem ho dáme do klidu na Cicalu. Ten namísto posunutí doleva na zcela volného Tarantíka volí nepovedený výkop na střed hřiště, kde o míč přijdeme. Následuje křížná přihrávka za obranu na zcela volného hráče, který vstupuje z úhlu do vápna. Střelu naštěstí namíří nad branku ... 43. minuta Lojda přihraje "špek" před vlastním vápnem na Jaševa. Dany v souboji zaváhá, další hráč (domácí kapitán Hůlka) se obtočí okolo Tarantíka a jde opět sám z úhlu na Cicalu. Koncovku zamíří křížnou přízemní střelou, ale naštěstí míč těsně mine zadní tyč a nabíhající další domácí hráč na míč nedosáhne... 44. minuta po pravé straně uteče agilní Vycpálek, přízemím centrem hledá na zadní tyči naběhnutého Motla, který na míč jen o kousek nedosáhne ani ve skluzu. Bohužel udeřil do přihrávky jako kůň a scházelo jen pár centimetrů.

Poznámka ke střídání: 69. minuta je Nesnídal střídán Vaňourným. Střídající jde na pozici středního záložníka, Motl se posune do útoku. Ostatní střídání jsou beze změny rozestavení

48. minuta Tarantík posílá do vápna dlouhý pas za obranu domácích, kde je Douděra šikovnější než stoper a dostane se k míči. Jeho pokus o střelu chytá vysoko vyběhnutý brankář Drábek. 57. minuta domácí kopou trestný kop. Centr do vápna zachytíme a přihrávkou vysuneme do brejku Nesnídala, který postupuje sám na brankáře, ale namísto dalšího postupu volí nepřesnou střelu. 67. minuta Motl krásným nadýchaným "rapiďáckým" obloučkem za obranu uvolní zcela volného Lojdu. Marek se podívá a chladnokrevně přehodí vyběhnutého brankáře a zvyšuje na 0-2 !!! 75. minuta po dalším nešetrném zákroku (loktem do zátylku) faulován ve výskoku. Je nutné jej střídat (odnos na nosítkách je po knedlíkovém obědě "kurva" těžká lopota Smile).  76. minuta domácí zahrají jasnou malou domů, ale trestný kop se nekope. I s ohledem na to, že (podle domácích) se podobná situace přihodila na naší straně...78. minuta Motl proběhne mezi obránci, obhodí stopera a běží sám na brankáře. Ten jeho chytrý lob (mířící do branky) chytá ...82. minuta Motl vlétne sám do vápna a je zezadu sražen. Penaltu však Douděra nepromění, brankář střelu vyrazí a následná dorážka jde vysoko nad branku. Další akce po levé straně, nádherný Tarantíkův centr před branku domácích, brankář Drábek míč podskočí a Verner to asi nečeká ze 2 m hlavou přestřeluje branku !! 86. minuta všem nám zatrne, protože po faulu kopou domácí trestný kop do vápna. U míče je nejdříve Cicala, ale při krytí míče je kopnut přímo do zraněného malíčku. Naštěstí dlaha zabrání nejhoršímu a není to nic vážného a zápas dochytá. 91. minuta v nastaveném čase z lavičky čerstvý štísko Pancho (Martin Michal) narážečkou založí křídelní akci. Po pravé straně unikne Motl a centrem pod sebe do vápna hledá spoluhráče. Obrana míč odvrací zpět na hlavu Pancha, který pohotově sklepne volnému Lojdovi. Jeho střela je však zblokována.  Po sérii 8 "nevýher" konečně veledůležité 3 body !!!

(cic+kasp)

Junior Praha - Dolní Počernice 0:2

14. min: Jakub Motl
67. min: Marek Lojda

69. min: Stanislav Vaňourný (rank) za Jan Nesnídal
75. min: Marek Verner (rank) za Jan Vycpálek
88. min: Martin Michal (rank) za Jan Douděra
70. min: Stanislav Vaňourný Karta
49. min: Jakub Motl Karta