Dolni Počernice "A" - TJ Praga
0:5 (0:3)
Prokletí posledních minut pokračuje ...
Napsal: cic dne Středa, 09 Listopad 2011 02:40
DP "A" - HOSTIVAŘ 2-3 (0-0) ... Kolik už zápasů jsme ztratili v samém závěru a opět přichází ztráta jen pár minut před koncem. A to jsme dokázali ve dvouminutovce zvrátit nepříznivý stav 0-1 !! Fotogalerii z utkání najdete na adrese:

http://kopanadp.rajce.idnes.cz/5.11.2011_Dol._Pocernice_A_-_Hostivar_2_-_3  Nedaří se nám proměňovat šance, které si vytváříme v každém zápase. Snad se nám podaří v budoucích zápasech zlomit tuto neúspěšnou sérii a nejbližší možnost je napravit tuto bilanci tuto neděli dne 13.11., kdy hrajeme na JUNIORU od 14:00 hod. Více o utkání: vstup na "celý článek" (cic)

Do utkání vstoupíme aktivně a po třiceti vteřinách se probijeme před branku hostí, kde se po odraženém míči natáhne Tarantík a tvrdou jedovkou z vápna jen těsně mine branku ... 1. minuta soupeř odpoví akcí po pravé straně, kdy nám za němého přihlížení proběhne hráč až do vápna a řítí se z úhlu sám na Slacha. Honza likviduje akci skokem pod soupeřovy nohy. 7. minuta Vycpálek zastaví kombinaci hostí a přistrčí míč Pospíšilovi. Ten předá Vaňournému, který přesným pasem mezi stopery vysune Nesnídala. Honza si skvěle míč ztlumí a druhým dotekem se z 30 m snaží přehodit vysoko postaveného brankáře hostí. Střela tyče mine... 10. minuta na středu hřiště se snaží Pospíšil obětavě skluzem přerušit útok hostí. To se nepodaří a Hostivař postupuje po pravé straně. Naše obrana před hráčem ustupuje do vlastního vápna a umožníme mu tak z úhlu pálit na Slacha. Honza míč vyrazí a Tarantík odkopem uklidí do bezpečí. 12. minuta Tarantík na půlce zaváhá s rozehrávkou, míč nastřelí pouze do soupeře a po odrazu se nám valí útok do otevřené obrany. Přihrávka z pravé strany na vápno, střela a míč po zemi těsně mine Slachovu pravou tyč. 14. minuta Malimánek z levé strany přesným centrem najde na vápně volného Pospíšila, který ještě vylepší střeleckou pozici posunutím Douděrovi. Honzův slabý oblouček brankář chytá. 20. minuta Tarantík na naší půlce rozehrává, přihrává míč pod sebe na Slacha, který pasem na 60 m rozeběhne Douděru. Honza se kličkou ve vápně uvolní a do míče, který má na dlouhou nohu, se opře Malimánek. Střela je tečována a končí tak těsně vedle. Následný roh Motl rozehraje špatně a protiakci musí zastavit až Vizingr na naší polovině. 22. minuta skvěle vykombinujeme obranu hostí a do levé strany uvolníme z druhé vlny Malimánka, který běží sám na branku. Je mu však pískán neexistující ofsajd... 28. minuta Vaňourný vyšle doleva Malimánka , který parádním pasem z jedné nastartuje Pospíšila, který ve vápně zakončuje. Jeho střelu brankář vyráží na roh. Ten zahrajeme signálem, následuje střílený centr, na který nabíhá Douděra a lehkou tečí z 5 m nasměruje míč ke vzdálenější tyči. Bohužel jen těsně mine branku... 35. minuta další naše parádní akce středem hřiště, kde kombinují Pospíšil s Vaňourným a skvěle rozeběhnou do brejku Malimánka. Ten je opět zastaven neexistujícím ofsajdem, i přestože opět vybíhá z druhé vlny. 45. minuta obereme soupeře o míč a po pravém křídle rozjedeme Vycpálkem rychlý brejk. Ten posílá do vápna zpětnou přihrávku, kterou pouští Nesnídal mezi nohami na zcela volného Pospíšila. Tomáš si míč zpracuje a z 10 m nedokáže prostřelit brankáře. K odraženému míči se dostane Malimánek, ale  jeho střela jde  jen doprostřed branky. Poločas promarněných šancí končí.

Do druhého poločasu dochází ke změně, protože Pospíšil odjíždí na plánovanou akci. Na jeho místo se posune Douděra a na pozici útočníka nastupuje Verner. Druhý poločas začneme opět aktivně, ale první nebezpečné ohrožení branky si zajistí soupeř, V 50. minutě záložník proběhne zprava do vápna a střelu z úhlu Slach vyrazí. 53. minuta po pravém křídle unikne Motl, přehazovačkou přes obránce se uvolní do vápna a obloučkem na malé vápno hledá do koncovky Nesnídala. Honza se bohužel na obránci neprosadí. 57. minuta po hlavičce Šedivého se míče zmocní Tarantík a z 25 m levačkou vyšle nebezpečnou jedovku k tyči, kterou brankář jen s námahou nadvakrát chytá. 58. minuta odpověď hostí je gólová. Soupeř projde středem, posune míč do pravé strany a střela pod Slachem končí v síti - prohráváme 0-1 !!! Naše reakce je blesková a za to množství obrovských šancí jsme si to zasloužili. 61. minuta na pravé straně u autové čáry 25 m od branky je faulován Vaňourný. Trestný kop zahrává Tarantík překrásným stříleným centrem na zadní tyč. Míč ještě chytře pouští přeběhnutím Douděra a zapluje do sítě - srovnáváme na 1-1 !!! A obrat ve výsledku je bleskový !!! Neuběhne ani minuta a po rozehrání se dostaneme do další krásné akce. 62. minuta na centr do vápna naskočí Nesnídal, míč pokryje a vrací proti noze Douděrovi, který prostřelí brankáře a míč končí v síti - vedeme 2-1 !!! Bohužel tento obrat nedokážeme využít k definitivnímu doražení soupeře. Z vedení se neradujeme dlouho. Hosté nás překvapí rychlým brejkem. Této gólové akci však předchází obrovská šance Vernera, který je vyslán za obranu hostí, běží zcela sám na brankáře, je u míče dříve než za vápno vyběhnutý brankář. Klička však Markovi nevyjde, míč netrefí a ten skončí se štěstím u brankáře. Bohužel z protiútoku dostaneme branku my ... 66. minuta rychlý protiútok po pravé straně, centr do vápna, na který nedosáhne Šedivý a nabíhající hostující hráč střílí do protipohybu Slacha nepovedenou skákavou střelu, ale ta zapluje do sítě a je srovnáno na 2-2 !! 72. minuta z 30 m zkouší střelu Šedivý, jeho pokus brankář skokem likviduje. 78. minuta Svoboda prohraje souboj a po dlouhém autu hostí (tato taktická varianta jde soupeři po celý zápas dokonale) běží volný hráč do našeho vápna. Přihrává pod sebe, naštěstí na míč dosáhneme a odkopem ho uklidíme do bezpečí. 83. minuta vhazujeme dlouhý aut, k odraženému míč se dostane Douděra a nůžkami najde volného Nesnídala, kterému jeho střelu ze 7 m zázračně  brankář vyrazí. Akce pokračuje bez přerušení a ještě v téže 83. minutě začne akce nákopem do strany, Šedivý jde nesmyslně do skluzu na půli a míč nezasáhne. Tím se na Vizingra řítí zcela osamocený hráč a na vápně ještě může posunout na dalšího nabíhajícího hráče, který z vápna trefuje odkrytou branku. Slach se nestačí přemístit a prohráváme 2- 3 !!! Sílu na zvrat už nemáme a dokážeme jen zoufalým pokusem Šedivého zamířit z dálky vysoko nad branku. Pokračujeme v sérii ztracených zápasů ... (cic+kasp)

Dolní Počernice - Hostivař 2:3

62. min: Jan Douděra
61. min: Tomáš Tarantík

46. min: Marek Verner (rank) za Tomáš Pospíšil
75. min: Lukáš Svoboda (rank) za Vojtěch Malimánek
80. min: Dany Jašev (rank) za Jan Vycpálek
51. min: Jan Douděra Karta