Dolni Počernice "A" - SK Čechie Uhřiněves, z.s
4:3 (4:2)
Až příliš krutý výsledek ...
Napsal: cic dne Neděle, 14 Srpen 2011 00:11

UHŘÍNĚVES - DP "A"  5-2 (1-1) Ano dosti výstižné. 60 minut utkání jsme dokázali více než vyrovnaným soupeřem. Měli jsme i navrch, ale pak v úseku pouhých pěti minut nás popravily naše chyby a nejlepší přeborový střelec Nikl ... Ví o zápase - vstup na "celý článek" (cic) 1. minuta ihned po rozehrání kombinujeme po ose Vizingr, Tarantík, Březina a vysuneme do křídelní akce volného Motla, který zatáhne do vápna. Jeho zpětná přihrávka Březinovi je však nepřesná a na paty... 2. minuta máme míč pod kontrolou Vycpálkem, ten chce rozehrát přes šíři hřiště, ale jeho pomalou přihrávku zachytí útočník a běží sám na Slacha. Jeho pokus o přehození mine naštěstí branku !! 15. minuta po kombinaci v zadních řadách rozeběhneme po levém křídle Tarantíka, který od rohového praporku a levačkou dává přihrávku do vápna, kterou domácí odvrací k nohám Březiny. ten z voleje mine branku. 18. minuta vhazujeme 2 dlouhé auty do vápna za sebou poprvé míč propadne domácí obraně, ale reagujeme pozdě a a na dorážku jsme krátcí. Za krátký okamžik v téže minutě vhazujeme druhý aut, prohrajeme souboj na vápně domácích a soupeř situaci využije k rychlému brejku do naší otevřené obrany, který zakončí kličkou Šedivému a vyběhnutého Slacha lobují a dávají na 1-0 !! Branka nás však nesloží a naopak se naše hra zlepšuje. V agresivitě, napadání a v držení míče. Tím vytvoříme tlak na soupeře, který zhodnotíme v branku. Ve 32. minutě Motl vyjede středem s míčem, vysune do křídla Romana který přízemním stříleným centrem skvěle nachází nabíhající hráče. Míč je však dlouhý, prolétne vápnem až k Vizingrovi. ten krátkou a rychlou kombinací s Tarantíkem uvolní Tomáše, na jehož přihrávku ve vápně naběhne Ťujík a chladnokrevně s jistotou sám před brankářem proměňuje k tyči a srovnává stav na 1-1 !!! 37.minuta dlouhým nákopem za obranu  domácích vysuneme Pospíšila, který je zcela sám před vyběhnutým brankářem. Zradí jej však zpracování, brankář odražený míč chytí  a tak ze superšance není nic ... 40. minuta Březina zabojuje a vybojuje v souboji míč, vyveze míč a  na 30 m předá Ťujíkovi, který parádně pošle do samostatného nájezdu Motla, ale brankář jeho nedůraznou střelu vyráží a další naše obrovskou šanci nezužitkujeme ...

Škoda velkých šancí. Hru jsme měli pod kontrolou až do osudné pětiminutovky, kdy jsme soupeře dostali zpět do sedla. Pak už jsme byli zlomení a jen stěží jsme se dostávali do herní pohody.

47. minuta domácí nám po rychlé narážečce vnikají do vápna, další přihrávkou uvolní útočníka, gólová šance je přerušena pro postavení mimo hru. 50. minuta kopeme roh, na který naskočí Tarantík, ale slabá hlavička je mu zblokovaná a další jeho dorážka končí nad břevnem. 54. minuta po faulu na Douděru sám postižený kope trestný kop z 35 m. Pěkný centr si najde hlavu Stöckla, ale hlavička je zblokována. Čenda si míč  znovu vybojuje a uvolní se ve vápně, ale střelu z 10 m namíří jen do nohou brankáře. 58. minuta vedeme Stöcklem středem útok. Volí slabou střelu namísto výhodnější kombinace do strany do vápna na své volné spoluhráče. Brankář míč chytí a rychle založí protiútok a uvolní své 2 spoluhráče. My brejk nezachytíme... Vycpálek je navíc při sprinterském souboji lehce faulován (zezadu mu zasekne nohu a Honza spadne) a tak jdou 2 útočníci sami na Slacha a vyšachují snadno i jeho - prohráváme nezaslouženě 2-1 !! Soupeřovi narostou křídla a my jsme dole a nedaří se nám zachytit soupeřův nástup. I tak však je rozdíl jen jednobrankový !! Přichází však smrtící pětiminutovka. 67. minuta Vycpálek kazí rozehrávku na Stöckla a rychlý domácí útočník jim míč vypíchne a běží středem sám na Slacha, kterého obejde a zvyšuje na 3-1. 70. minuta centrem z pravé strany najdeme Tarantíka, který je sám na malém vápně, ale trefí míč jen do rukou brankáře. A ta samá situace ... Rychlá rozehrávka, brejk, centr a zakončení prohráváme 4-1 !! A netrvalo dlouho a dostali jsme poslední hřebík v zápase... 72. minuta rychlá akce po straně - centr náběh a prostřelení Slacha z 10 m -  prohráváme 5-1 !!! My dokážeme ještě reagovat, ale na zvrat už síly nemáme. 74. minuta konečně se nám Březinou povede akce na pravém, centr do vápna a hlavička Šedivého proklouzne brankáři mezi rukama do sítě - snižujeme na 5-2 !! 78. minuta  Motl zaútočí středem, kličkou obejde stopera a je sám ve vápně před brankářem, je zezadu přistrčen, ale penalta se nepíská. 87. minuta výkop Slacha zachytí domácí, rychle nám proběhnou středem a střela končí těsně mimo tyče.

Uhříněves - Dolní Počernice 5:2

32. min: Břetislav Ťujík
74. min: Ondřej Šedivý

46. min: Jan Douděra (rank) za Břetislav Ťujík
46. min: Čeněk Stöckl (rank) za Stanislav Vaňourný
46. min: Michal Čížek (rank) za Martin Březina