Dolni Počernice "A" - SK Čechie Uhřiněves, z.s
4:3 (4:2)
Divoký výsledek = chyby pomezních a naše hrubé individuální chyby
Napsal: cic dne Sobota, 06 Srpen 2011 14:40

ŘÍČANY - DP "A"  5-3 (3-1) ... Zápas orámovaly branky z 2 metrových ofsajdových pozic  a opět naše hrubé individuální chyby v obraně. Příští zápas sehrajeme v Neděli dne 7.8. od 17:00 hod proti nováčkovi 1.A třídy - proti soupeři PRAHA 1999. Pozor zápas sehrajeme na hřišti v Hrdlořezích !!! Více o utkání - vstup na celý článek (cic)

Zápas se hrál za vedení paní rozhodčí (asi z Irska Smile) na krásně připraveném trenionkovém hřišti Říčan. Hrálo se za proměnlivého počasí, na začátku za krásného slunečného počasí, pak všechny ochladila velká sprcha a končilo se opět za krásného slunečného počasí !! Do zápasu nemohli nastoupit zranění Vycpálek, Exner, Jašev a rehabilitující se po operaci Honza Nesnídal. Z rodinných, pracovních a jiných důvodů nemohli nastoupit Vizingr, Zdeněk Nesnídal, Honza Douděra, Aldo Cicala, Doležal a stále "nezvěstní" Poloch s Veselým... Bohužel některé omluvy přišly pozdě a tak někteří oslovení hráči z B týmu již nemohli potvrdit účast na zápase. Příležitost takl dostali jen 2 hráči B týmu Modr a Stöckl (i když Čenda jen díky pracovní zaneprázdněnosti je v Béčku, jinak výkonem by byl velmi platným hráčem v A týmu !!!)

3. minuta domácí se uvolní filtrem do vápna a útočník se po dvou kličkách snaží překonat Slacha z 10 m jeho střela míří mimo tyče. 6. minuta Roman důrazem vyhraje souboj u lajny, následuje přetažený centr, který propadne až k volnému Ťujíkovi, který zcela sám zpětnou křížnou střelu zamíří mimo horní roh branky ... 7. minuta Tarantík chybuje u postranní čáry a soupeř vstupuje do vápna, zpětnou přihrávkou najde spoluhráče na velkém vápně, jehož střelu Slach jistě chytá. 8. minuta po kombinační akci Březiny z lajny se prosadí nastřed, přihraje Pospíšilovi a ten na střed a Vaňourný z 25 m zamíří tvrdou střelu vysoko nad branku. 10. bezohledný a zbytečný faul bez míče na Ťujíka u rohového praporku. Kopeme trestný kop překvapivou přízemní střelou a ž do malíého vápna, odražený míč se dostane k Březinovi, který zamíří střelu z válna vysoko nad branku. 15. minuta domácí se dostanou za naší obranu a využijí neodmávaného 2 m ofsajdu (na lajně stál náš Dany !!), jde sám na Slacha a bez problémů zavěšuje na 1-0 !! Naše odpověď na sebe nenechá  na sebe dlouho čekat. Využijeme tlaku okolo vápna, který zužitjkujeme v 16.minutě střelou Vaňourného, jehož tečovaná střela skončí v síti a srovnáváme na 1-1 !!! . Bohužel naše chyba nás opět srazí na kolena v podobě laciného gólu v naší síti ... 18. minuta Modr  v obranném zákroku na malém vápně neodkopne míč, nechá jej za sebou a protiháč zcela snadno prostřelí ze 6 m Slacha a zvyšuje na 2-1 !!! V úseku mezi 18 - 35 minutou se hraje mezi vápny, ale ani jedno z mužstev si nevytvoří dobrou gólovou šanci. Až v 36. minutě domácí ohrozí střelou z vápna a Slach opět jistě chytá. Nepozornost na naší levé straně a v obraně nás trestá v podobě branky ve 45. minutě , kdy vstoupí do vápna a střelou nedávají Slachovi šanci a zvyšují na poločasových 3-1 !!

Do druhého poločase vstupujeme jako vítr ... 47. minuta centruje Stöckl, Motl v souboji prohraje, ale míč propadne k Ťujíkovi, který najde zpětnou přihrávkou Březinu a ten krásnou střelou z vápna snižuje na 3-2 !! 53. minuta jdeme Pospíšilem do brejku, volí průchod středem mezi 3 protihráče namísto přihrávky do strany Motlovi nebo  Romanovi a ti ho bevybíravým způsobem zastaví. Škoda, protože ve straně měl zcela volné oba spoluhráče. Střela z trestného kopu míří jen do obranného valu na vápně. 55. minuta Říčanští odpoví nebezpečnou akcí zakončenou mimo tyče. 59. minuta krásná akce a Pospíšil opět v brejku středem, volí tentokrát vysunutí do strany na volného Romana a ten zatáhne a centrem pod sebe hledá zcela volného Motla, který je obráncem zezadu sražen ve vápně. Kopeme pokutový kop. Jeho exekutorem je Roman a nemýlí se a srovnává na 3-3 !!! Ppkračujeme v náporu a vstup do poločasu máme náramný. zcela přehráváme soupeře až do 77. minuty. Vytvoříme si mnoho šancí, ale žádnou neproměníme až přijde sprcha v již zmíněné 77. minutě. Ale postupně...61. minuta Čížek si zbytečně  nepohlídá ofsajd a dostává nádherný křížný pas od Tarantíka. Je šak pískán ofsajd. V rozmezí 65.-69. minuty jediný úsek v naší super půlhodince druhého poločasu, ale za to nebezpečná. Domácí zahrozí čtyřmi nebezpečnými střelami, které Slach likviduje.  další akce středem, Modr nestíhá útočníka a střílí  do tyče. Na odražený míč nabíhá další volný hráč, na kterého zívá otevřená branka. Ten však zaváhá a míč si zastaví a umožní se Honzovi přesunout a zmenšit úhel. Jeho křížná střela pak končí mimo tyče. Poslední je filtr středem naší obrany a Slach skvěle vyběhnutím kryje 100 % šanci domácích. Pak opět přebíráme iniciativu my a tlakem si vytvoříme několik střeleckých příležitostí, ze kterých vytěžíme rohové kopy. 2x  roh nám umožní sehrát nakrátko a ohrozíme hlavičkou Šedivým těsně mimo, další roh. Další naše nebezpečné střelecké šance zlikviduje brankář hostí. A tak přichází 77. minuta a až velmi snadno projde soupeř po naší pravé straně, zacentruje a Roman nechá naběhnout volného útočníka, který snadno zavěsí zcela osamocený před Slachem a zvýší na 4-3. Krutá sprcha po velmi dobré půlhodince. A aby toho nebylo málo, tak není odmávám opět 2 metrový ofsajd, díky kterému se domácí prosadí v 79. minutě a zvýší na konečných 5-3 !! Ještě v 80. minutě se dostane po naší kombinační akci ke střele ve vápně z 10 m. Ač je sám, tak  jeho slabou střelu brankář snadno chytá !! 85. minuta Vaňourný nadýchaným centrem najde Pospíšila a ten se opře z voleje. Krásná akce končí bohužel mimo ...

Říčany - Dolní Počernice 5:3

15. min: Stanislav Vaňourný
59. min: Martin Roman (Pen.)
47. min: Martin Březina

46. min: Čeněk Stöckl (rank) za Michal Čížek