Dolni Počernice "A" - SK Čechie Uhřiněves, z.s
4:3 (4:2)
Reparát za Nespeky
Napsal: cic dne Čtvrtek, 04 Srpen 2011 20:27

ÚJEZD nad LESY - DP"A"  2-2 (2-0) Zcela jiný zápas jsme sehráli proti přeborovému týmu z Újezda n.L.. Ne však výsledkem, o ten nejde, ale předvedenou hrou a hlavně nasazením !! Další zápas se hraje již v pátek 5.8. v Říčanech od 18:30 hod (cic)

Jak jsem již naznačil hra byla výrazně lepší než na turnaji v Nespekách, ale stále je ve hře mnoho nepřesností a taktických chyb, které se budeme snažit odstranit do mistrovských zápasů. V prvním poločase nás soupeř přehrával, v poločase druhém už byla hra vyrovnanější a dokázali jsme si také vytvořit velké brankové příležitosti. To hlavní, v čem byl rozdíl bylo nasazení. Nastoupilo zcela jiné mužstvo, odhodlané bojovat a to i za nepříznivého stavu. Ale nutno přiznat, že výsledek neodpovídá hře. Domácí si vytvořili velké šance, ale nedokázali překonat opět skvělého Mikiho !! Pokud celý tým pochopí, že toto je cesta, kterou je třeba se vydat, pak jistě přijde i zlepšená hra a lepší váýsledky.

4. minuta naše akce, po roztažení obrany domácích se Roman dostane na pravé straně velkého vápna k míči. Na chvíli zaváhá se střelou a míč je zblokován. I tak donutí brankáře ke skoku, který pro jistotu skákavou střelu mimo tyče chytá. 8. minuta domácí se řítí do útoku. Cestu k brance jim zastavíme dobře postaveným obranným blokem, proto přichází střela z dálky, kterou Miki jistě chytá. 12. minuta domácí operují nebezpečně okolo našeho vápna. Napoprvé Tarantík akci středem zastaví a míč s námahou ukopne, napodruhé přichází prudká rána z vápna, kterou Miki jistě chytá. 13. minuta rychlý kontr domácích za naší obranu na hraně ofsajdu. Na centr ze strany  jde s protihráčem Matěj Urban, je u míče dříve, ale je v souboji lehce postrčen a bohužel trefuje hlavou nešťastně síť a překonává bezmocného Mikiho - prohráváme 1-0 !! 23. minuta domácí mají míč na středu hřiště, přichází prudký náběh levého křídla, na který Roman reaguje pozdě. Centrem hledá na středu spoluhráče, který si míč přistrčí prsama a střelu k tyči Miki opět skvěle chytá. 28. minuta domácí dají míč mezi naše obránce, Tarantík je daleko od jistící pozice středu a  nejde do obranného zákroku včas dostatečně důrazně, nechá se předskočit, čímž jde domácí sám na Mikiho, který možná trochu zbytečně a zbrkle vyběhne a umožní tak útočníkovi Újezda lobovat. Naštěstí mimo tyče... 29. minuta poprvé prohraje Šedivý souboj a znovu běží na Mikiho zcela osamocený útočník, který zcela nepochopitelně dělovkou napálí zblízka Mikiho, který včas a skvěle zmenšil střelecký úhel. Jen o pár okamžiků později v 30. minutě nezachytíme průnik středem (jeden útočník je v jasném ofsajdu, ale druhý nabíhá z druhé vlny) a překvapí naší obranu. Jde sám na Mikiho a po samostatném nájezdu zvyšuje na 2-0 !! 40. minuta útočíme středem, Pospíšil nakrátko kombinuje s vedle sebe stojícím Vaňourným. ten se pomocí jesliček zbaví soupeře, a vysune do gólové šance Ťujíka. Břéťa, který se vřítí do vápna se prosadí a kličkou se zbaví brankáře a zaune do sítě. Bohužel je pískán neexistující ofsajd.

Dodruhého poločasu střídá Urbana Nesnídal, který se posune na střed a Šedivý jde na kraj obrany. Ostatní jdou hráč za hráče. V závěru je několik málo střídání zpět hokejově, kdy se do hry vrací Březina a Urban.

47. minuta Nesnídal váhá s rozehrávkou, přichází o míč, domácí tak již potřetí v zápase jdou sami na Mikeše, tentokrát Mikiho překonají střelou z vápna, ale míč jen lízne tyč a mine branku. 48. minuta po faulu na Motla kopemeze 30 m trestný kop. Pospíšil posune míč Vaňournému, který pálí sice tvrdě, ale vedle. 50. minuta rozehrávka od vlastní branky, miki si narazí s Vizingrem a dává do strany na Šedivého. Rozehraje tak nepřesně, že záložník domácích míč sebere a běží na Mikiho sám, ten nájezd opět chytá. 51. minuta na druhé straně se ve vápně uvolní aktivní Exner a levačkou vyšle prudkou jedovku, kterou brankář chytá. 59. minuta domácí brankář ve vápně chytá "malou domů" a je tedy pískán nepřímý kop. Rozehrajeme a střela jen lízne Šedivého hlavu a jde do zámezí. Rychlým vyhozením se rýsuje naše přečíslení. Douděra namísto vysunutí do strany rozeběhnutého Exnera, se utápí v kličkách a o míč přijde a ještě nesmyslně oplácí !! Asi jen protože je to přátelský zápas nedostává červenou kartu. 66. minuta po křížném pasu se ve vápně chystá střílet naběhnutý Tarantík, do střely ve vápně mu šlápne šlapákem obránce a je pískán pokutový kop, který jistě proměňuje Roman a snižuje na 2-1 !! 73. minuta opět nás soupeř provětrá středem, snaží se prostřelit Mikiho, který střelu jen vyrazí a dobíhající hráč lobuje ale naštěstí nad branku. 82. minuta domácí projdou pohodlně středem, střela z 20 m těsně mine horní roh Mikiho branky. cca 82. se vážně na koleni zranil Exner a jako by těch zranění nebylo málo, tak další hráč je mimo hru. 87. minuta Krásně roztáhneme domácí obranu a uvolníme obloučkem za stopery Slacha a ten střelou trefuje břevno !! 88. minuta další skvělé vysunutí Slacha filtrem do vápna, Honza s klidem mazáka udělá kličku golmanovi a vyrovnává na 2-2 !!!! 90. minutamůže utkání otočit Březina, který proběhne středem obrany do vápna, udělá kličku brankáři, ale míč mu sjede z nohy a  uteče za branku ...

FK Újezd nad Lesy - Dolní Počernice 2:2

66. min: Martin Roman (Pen.)
88. min: Jan Slach

46. min: Josef Exner (rank) za Břetislav Ťujík
46. min: Jakub Motl (rank) za Martin Březina
46. min: Zdeněk Nesnídal (rank) za Matěj Urban
82. min: Jan Slach (rank) za Jan Douděra