Dolni Počernice "A" - SK Čechie Uhřiněves, z.s
4:3 (4:2)
Rekord překonán !!!
Napsal: cic dne Pondělí, 06 Červen 2011 22:37

DP "A"  - STODŮLKY 2-0 (0-0)  !!! Tímto vítězstvím jsme překonali další rekord v sezoně !! Ziskem 48 bodů jsme překonali (o 3 body) nejlepší počet získaných bodů v naší historii 1. A třídy. Zároveň nás tento zápas ukotvil na fantastické 3. příčce, kterou již nemůžeme opustit a to ani směrem dolů, ale bohužel ani směrem nahoru ... Fotogalerii ze zápasu  najdete zde: http://kopanadp.rajce.idnes.cz/4.6.2011_Dol._Pocernice_A_-_Sokol_Stodulky/  Více o zápase -viz celý článek.  Příští zápas sehrajeme v neděli 12.6. od 17:00 při "velkém derby" s KYJEMI !!! Na tradiční derby s velkým nábojem přijdeš podpořit náš A tým i ty ? (cic)

Ihned po výkopu Vaňourný křížným lobem za obranu najde naběhnutého Březinu, který si míč zpracuje prsama do vápna a atakován obráncem zamíří z nadějné pozice střelu mimo tyče. 5. - 9. minuta Stodůlky hrozí nebezpečnými výpady po stranách, ale všechny akce zneutralizujeme, nebo jsou centry hostů nepřesné a míří mimo nebezpečný prostor. My odpovíme v 10. minutě skvělou akcí, kdy Vaňourný vysune do křídla Romana a ten najde centrem Exnera, který zakončuje polonůžkami daleko mimo tyče. 11. minuta vytvoří hosté závar v našem vápně, střela je zblokována obránci a další střelu profiltrovanou mezi těly Slach chytá na 2x. Ve 13. minutě přichází první obrovská šance Pospíšila, který nastoupil mimořádně na pozici útočníka. Tarantík vysílá přízemní přihrávku mezi záložníky na Exnera až na hranici vápna. Pepa se uvolnil a centrem za obranu najde nádherně do vápna sběhnutého Pospíšila. Pospi z 10 m jen trefuje  brankáře !! 17. minuta po faulu na Cicalu kope Exner z 20 m trestný kop, ale je nepřesný. 21. minuta pěkná kombinace od vápna, kterou zakončuje Cicala střelou mimo tyče. 23. minuta vyhraje souboj Vaňourný, prosadí se individuálně až k vápnu, ale jeho jedovatá a krásná střela má opačnou faleš a tak jen těsně míjí horní  roh branky hostů !! 30. minuta na našeho brankáře se řítí útočník hostů sám (po zaběhnutí za obranu), ale Honza Slach včasným vyběhnutím a skluzem 30 m od branky) likviduje nebezpečnou šanci hostů. 30. minuta Březina se prosadí individuálně po levé straně a uvolní se na obránci na brankové čáře do vápna. Na zpětnou přihrávku naběhne skvěle Pospíšil, ale z 10 m zcela sám před brankářem mine branku !! 34. minuta Slach podběhne centr, ale nabíhající útočník toto nečekal a tak pozdě reagoval a míč doputuje až za autovou čáru. 38. minuta kopeme trestný kop z 30 m. K němu se postaví jako exekutor náš brankáš Slach a kope skvělou a tvrdou střelu, kterou brankář vyráží před sebe, ale naši hráči se namísto dobíhání asi zaobírali myšlenkou na úprk zpět bránit naší opuštěnou branku ... 39. minuta Pospíšil dostává přihrávku za obranu, ale přihrávka je příliš dlouhá. 43. minuta Vaňourný se uvolní a po kličce střílí z 20 m mimo tyče. 44. minuta Cicala se uvolňuje před vápnem, ale je faulován. Trestný kop z nadějné pozice Roman jen pohladí a míč vůbec branku neohrozí.

Tým Stodůlek si sice žádné větší gólové šance nepřipravil, ale zlobil nás jejich aktivní pohyb a velmi rychlí útočníci, kteří nám hrozili hlavně po stranách, ale naštěstí jsme poločas zvládli a naopak my z nepříliš dobré hry si vytvořili několik obrovských šancí. Bohužel jsme je nedokázali proměnit. Střídání v 58. minutě Motl nastupuje na pozici útočníka za Cicalu, na jehož místo se přesunul Pospíšil. Ostatní změny byly post za post.

49. minuta Tarantík hledá centrem za obranu Pospíšila, který byl i ve třetí nadějné pozici nepřesný. 6. minuta hosté ohrozí střelou z 20 m mimo tyče. 54. minuta opět hosté kopou trestný kop z 20 m, naštěstí jn do zdi. 56. minuta naše zaváhání při protiútoku. Vaňourný ztrácí  lacino míč a na Šedivého se řítí 3 hostující hráči !!!! Ondra je skvěle ustojí a přinutí je k přihrávce ve vápně a spolu se Slachem zblokují střelce a zachrání tak situaci za cenu rohu, který po "hlavičkované" odkopem definitivně odvrátíme. 62. minuta Pospíšil vyšle do strany Romana a ten volí namísto postupu do vápna střelu z první a míří z 16 m mimo tyče...  64. minuta hosté opět vyšlou jak jinak,  než do křídla rychlého útočníka, v souboji do vápna jej zastavíme za cenu autu. Po jeho vhození a přihrávce na střed hosté zakončí střelou těsně mimo tyče. 72. minuta zahráváme roh Romanem. Na skvěle zahraný roh naskakujeme a hlavičkujeme, ale míč je tečován na další roh. Rozhodčí ukazuje na odkop od branky. Po přiznání teči hostujícího obránce kopeme opět skvěle Romanem tedy další roh, na který naskakuje Šedivý a umisťuje hlavou k tyči - vedeme 1-0 !!! Tak jak si vzpomínám na naší penaltu úmyslně zakopnutou mimo branku (pro nás neoprávněně přiznanou penaltu) při zimním turnaji, asi se nám to vrací ... 76. minut Slach chybuje a místo výkopu hledá spoluhráče obklopeného třemi protihráči, naštěstí nečekanou přesilu na naší půli zlikvidujeme za cenu rohového kopu. 77. minuta dostane Čížek centr za obranu a řítí se na vyběhnutého brankáře ve skluzu mimo vápno a lehce jej lobuje z 25 m. Obránce míč dobíhá a upálí jej na roh. Roh zahrává Motl a přetaženým centrem najde Exnera, který hlavou zakončuje hlavou (rána jako střela nohou ...) a trefuje křížně horní roh branky a zvyšuje na 2-0 !!!! 85. minuta ztrácíme míč a hosté zatáhnou v brejku po straně, přihrávka na penaltu, útočník nestřílí z první a míč si zpracuje. Tím dá šanci Slachovi, který vyběhnutím zmenší úhel a střelu vykryje.

Dvě vstřelené branky soupeři, kterého zdobí skvělá obrana a brankář se cení. 3 body jsou skvělé a "historické" ...

Dolní Počernice - Sokol Stodůlky 2:0

72. min: Ondřej Šedivý
77. min: Josef Exner

73. min: Jakub Motl (rank) za Aldo Cicala
73. min: Michal Čížek (rank) za Martin Roman
80. min: Jan Doležal (rank) za Josef Exner