Dolni Počernice "A" - SK Čechie Uhřiněves, z.s
4:3 (4:2)
Chybíš nám Honzo a nezapomeneme na tebe !!!
Napsal: cic dne Pátek, 03 Červen 2011 00:29

ŠTĚRBOHOLY - DP "A"  4-3 (3-0) Už nikdy nebude rozdávat radost- navždy nám všem odešel náš kamarád a skvělý člověk Honza Děda. Chtěli jsme moc rozloučit se s ním pro čest jeho památce vítězstvím, ale po debaklu v poločase prvním jsme nedokázali stáhnout náskok v druhém dějství... Ale co je na světě důležitější ? Jak nedůležitá se nyní jeví prohra sportovní s tou prohrou životní ... Fotogalerie z utkání:  http://kopanadp.rajce.idnes.cz/29.5.2011_SK_Viktoria_Sterboholy_-_Dol._Pocernice_A/  Příští zápas sehrajeme v sobotu 4.6. od 17:00 hod doma proti Stodůlkám.  Více o tomto zápase bohatém na branky a příleřitosti - vstup na "celý článek" (cic)

Soupeř nastoupil na postu brankáře s hráčem v poli !!! A i přesto jsme v prvním poločase nedokázali toho využít. naopak chybami jsme soupeři pomohli k pohodlnému náskoku !! 5. minuta na vlastní půli máme na vlastní půli míč v moci. Stopeři se k sobě stáhnou a umožní soupeři snadno napadnout naší rozehrávku. Vizingr přihrává pozdě a pod tlakem, Šedivý namísto míče trefuje nohy útočníka a domácí kopou neplodný trestný kop. 9. minuta míč po souboji převezme Exner, navede si jej středem do nadějné palebné pozice. Střela po zemi je bohužel  nepřesná dílem i odskoku na nerovném terénu. 11. minuta Vizingr skvěle zastaví přihrávku středem, míč následně vybojuje Vaňourný a střelou z 25 m mine branku. 19. minuta Březina si narazí s Cicalou a proniká středem a je faulůován. Nařízený trestný kop Exner zakroutí okolo zdi a brankář vyráží na roh. Míč proletí mezi těly a Douděra z těžké pozice pálí vysoko nad branku. 25. minuta na dlouhý odkop, na který naběhne Douděra, je faulován loktem a kopeme další trestný kop z 30 m. Vaňourný jen nepovedenou střelou pošle mimo tyče. 26. minuta akce domácích po levém křídle, narážečkou se dostávají do vápna, poslední přihrávku Šedivý srazí na roh. Ten je zakončený slabou střelou do středu branky, kterou Slach jistě chytá. 33. minuta vhazujeme Exnerem dlouhý aut do vápna, domácí hráč odvrací odkopem z vápna, který pževezme míč. Motl nepřeruší hru a přichází parádní trefa ze 40 m, která přehodí vysoko postaveného Slacha a prohráváme lacino 1-0 !! A tím začala krutá osmiminutovka, ve které jsme dostali 3 branky ... 39. minuta vybojujeme roh, rozehrávka Douděry s Exnerem na krátko, Exnerovi je střela zblokována a namísto ohrožení branky domácích přichází rychlý kontr do naší otevřené obrany. Doležal vystoupí a chce hrát chybně ofsajd systém, ale v jeho pozici z hloubky vybíhá další hráč a jde sám na Slacha a nemýlí se - zvyšuje na 2-0 !! Další hřebík nám zasadí jen o pouhou minutu později. Nejprve fauluje žlutým zákrokem Douděra. Po tomto zákroku ve 40. minutě na centr nedosáhne Vizingr a Motl neuhlídá hlavičkujícího hráče, který nádhernou hlavou trefuje křížně šibenici - prohráváme 3-0 !!! 41. probijeme se do vápna, Exner postupuje sám na brankáře ale v obrovské šanci ani netrefuje branku ...

Střídání v poločase za Březinu nastupuje Pospíšil a jde na pozici pravého záložníka. motl se přesouvá na levý kraj zálohy.

Nástup jsme měli nadějný, ale pak se proměňování zadrhlo a soupeř měl stále náskok, který do konce uhájili. Bohužel i přes obrovské šance jsme nedokázali vstřelit více než 3 branky ... 47. minuta získáme míč a podnikneme rychlou akci středem do otevřené obrany domácích. Exner vysune filtrem do vápna Cicalu, který sice překoná vyběhnutého brankáře ale zbržděný míč dobíhá obránce a tak pro jistotu před dobíhajícím obráncem skluzem jistí do sítě Pospíšil - sníženo na 3-1 !! 50. minuta domácí získají míč a po přihrávce nám z pravé strany vniknou domácí do vápna, závěrečná střela  jde nad branku. 53. - 54. minuta nejprve Jašev zastaví průnik do vápna, ale zbytečnými kličkami míč domácím vrací do nebezpečného brejku, který obětavým skluzem zastaví Vaňourný a zblokuje střelu na roh. Po něm jsme daleko od hráčů a domácí krouží okolo našeho vápna jako při házené. Celá akce končí nebezpečnou střelou okolo šibenice. 62. minuta skvělá naše akce středem hřiště, krásná přihrávka vzduchem za obranu domácích a už to vypadá, že Douděra půjde sám do vápna. Míč ho však neposlechne a při zpracování se sám vyžene mimo střelecký úhel a zakončuje akci nepřesným centrem. 63. minuta po centru do soupeřova vápna zůstává ležet po souboji Douděra, domácí podniknou rychlou akci po pravém křídle a rozhodčí necitlivě zastavuje nebezpečnou akci domácích. Jde zkontrolovat Douděru a ten se s rozhodčím ještě začne hádat ... ?? 68. minuta domácí kopou trestný kop z úhlu. Míč okolo naší zdi sledujeme bez pohybu a zbíhající hráč mine branku Slacha jen o malý kousek ... 69. minuta náš roh, na který naskakuje Šedivý a hlavou jej jen lízne. Motl na přetažený míč naběhne a zcela sám trefuje z úhlu jen slabou placírkou, kterou dokáže domácí brankář vykopnout. 72. minuta Exner se prosadí mezi stopery, jeho střela okolo brankáře jde i mimo  tyče ... V 72.-75. minutě střídáme Jaševa a Doležala Romanem a Tarantíkem a hrajeme jen na 3 obránce Tarantík - Vizingr - Šedivý. Roman jde na kraj zálohy, Pospíšil do středu zálohy a Cicala na podhrotového útočníka. Tím sice s rizikem otevíráme obranu, ale už není na co čekat a vrháme vše do útoku. Bohužel přišla 77. minuta míč letící z půlky domácích má na noze Vizingr, ale míč mu odskočí a otevře se tak domácímu útočníkovi cesta až do vápna a ten chladnokrevně zvyšuje průstřelem Slacha na 4-1 !! Avšak naše ofenzivní chuť nám tato branka nebere - naopak ... 80. minuta Tarantík skvěle vyveze míč přes půlku hřiště, přichází přihrávka, kterou by sice náš útočník neměl, ale obránce ve snaze akci zastavit skluzem si nerozumí s brankářem a míč si sráží podél vyběhnutého brankáře do sítě - sníženo na 4-2 !! 83. minuta kopeme dva rohy za sebou. Centry točíme přímo do branky a vznikají nebezpečné situace, kdy gól doslova "visí ve vzduchu". Obětavost všech domácích míči v cestě do sítě vždy zabrání ... 85. minuta nádherný gól. Exner načechrá parádní centr přímo na nohu volného Douděry a Honza výstavním volejem z penalty nedá brankáři šanci a snižuje na 4-3 !! 88. minuta domácí hráč vnikne do vápna, Vizngr ho jen tělem vytlačí ze střeleckého úhlu a vyběhnutý Slach ho ve výběhu fauluje. Kope se penalta a Slach skokem k tyči chytá !!!! 89. minuta naše akce, po které se dostane k zakončení Vaňourný, ale jeho přízemní střela neí přesná a brankář míč chytá. Více už jsme nestihli !! Škoda hloupých branek v prvním poločase ...

SK Viktoria Štěrboholy - Dolní Počernice 4:3

47. min: Tomáš Pospíšil
77. min: Tomáš Tarantík
85. min: Jan Douděra

46. min: Tomáš Pospíšil (rank) za Martin Březina
75. min: Martin Roman (rank) za Dany Jašev
75. min: Tomáš Tarantík (rank) za Jan Doležal
40. min: Jan Douděra Karta
88. min: Jan Slach Karta