Dolni Počernice "A" - SK Čechie Uhřiněves, z.s
4:3 (4:2)
Fotbalový koncert na počest Jozefa Svitka
Napsal: cic dne Úterý, 24 Květen 2011 00:07

DP "A" - JUNIOR PRAHA  4:1 (2:0) Skvělý zážitek připravilo naše A mužstvo pro naše diváky a zejména se důstojně rozloučilo se zesnulým Pepou Svitkem !!! Jistě by měl radost, kdyby mohl být u toho a radovat se spolu s námi !!! Fotogalerii z utkání najdete zde: http://www.cicala.cz/zajezdy/italie/emilia-romagna/rimini/resd-sabaudia-275.html  Příští zápas sehrajeme na hřišti ŠTĚRBOHOL v neděli 29.5. od 17:00 hod. Pokud se chceš dočíst o zajímavých a důležitých momentech ze zápasu, pak neváhej a vstup na "celý článek" (cic)

Do mistrovského utkání (za A tým) nastoupil po dlouhé době  po vyléčeném a vleklém zranění Lukáš Vizingr a při absenci Zdeňka Nesnídala, Vycpálka a Medynského se ukázal ve špičkové formě !! A je tu ještě jeden hráč (při vší úctě i k ostatním spoluhráčům za výkon v zápase), který stojí za vyzdvihnutí. Martin Březïna řečený Krasoň. Fantastický první start v A týmu pečeťený první brankou !! Na nádherně a skvěle připraveném trávníku a za krásného (i když možná až moc teplého počasí) byla radost hrát !!! Celý zápas jsme skvěle kombinovali, hra po zemi nám vrátila radost ze hry !!! A těch 100 % brankových příležitostí ...

4. minuta po křídelní akci z levé strany uvolníme za obranu hostí Douděru, který si potáhne míč po hranici velkého vápna více na střed do lepší palebné pozice, trefuje však z nadějné šance jen tělo obránce. 5. minuta hosté vybojují roh, nebezpečný centr do branky vyboxuje Slach a Cicala míč uklidí do bezpečí. 6. minuta Březina s Doležalem kombinují narážečkami na jeden dotek a vyšlou rozeběhnutého Vaňourného, který se zbaví dvou obránců (každému nasadí "jesličky") a vniká do vápna a chystá se ke koncovce. V poslední chvíli mu obětavým skluzem ukopne stoper míč na roh. Exnerův přetažený roh nikdo nezasáhne. 10. minuta hosté z pravé strany okolo Březiny vniknou do vápna, po zasekávačce se uvolní a střelou vyzkouší pozornost Slacha, který tvrdou střelu vyrazí před sebe a před dalším dobíhajícím hráčem Vizingr ukopne míč do bezpečí. 18. minuta Děda se dostane k odraženému míči ve středu hřiště, první klička mu vyjde, při druhé míč ztrácí a přichází rychlý brejk soupeře do naší otevřené obrany. Rozběhnutý útočník jde sám směrem do vápna a pokouší se přelobovat našeho vysoko postaveného brankáře na vápně. Slach však míč jistě chytá. 20. minuta po sraženém centru od Vaňourného kopeme rohový kop Exnerem, který míč zakroutí přímo do branky. Do souboje s brankářem jde Šedivý, míč brankář vyráží na penaltu přímo na nohu Březiny, který ho zkušeně placírkou posílá za tyč a vedeme 1-0 !!! 27. -28. minuta dva naše krásné náběhy po pravém křídle. nejprve rozeběhne Exner, jeho ostrý centr je dlouhý. Podruhé krásně vysuneme do tahu Cicalu, který vnikne do vápna. Jeho přihrávka na vzdálenější tyč na zcela volného Douděru je sražena jen na roh. Jeho exekuotrem je tentokrát Březina a brankář míč opět vyrazí, ale my se k dorážce nedostaneme... 35. minuta Šedivý u postranní čáry vybojuje míč, pak však nepřesnou přihrávkou vrátí soupeři. Záložník si míč potáhne a střílí po zemi Slach konečky prstů vyráží neříjemnou přízemní střelu na roh. Ten v šanci Junior "zabije" útočným faulem. 36. minuta vhazujeme dlouhý aut, který prodlužuje Šedivý a na přetažený míč naskakuje Douděra a polonůžkami nádherně trefuje horní roh branky - vedem 2-0 !!! 41. minuta Březina je v průniku sražen hokejovým stromem, rozhodčí však faul nepíská a Vizngr za protesty dostává žlutou kartu.

Pohodový a krásný první poločas zpečetěný dvěma krásnými brankami a dvougólovým vedením bývá někdy ošidný. Tentokrát jsme však nepolevili a vytvořili si další příležitosti a dali průchod krásnému kombinačnímu fotbalu !!

Avšak 48. minuta mohla znamenat nebezpečné snížení ... Slach váha s rozehrávkou volnému Vizingrovi a ten míč dostává v nouzi. Snaží se uvolnit  míč ukopnout do bezpečí. Míč však špatně trefuje a soupeř jej zachytává na 40 m od branky. Pokus o lob trefuje břevno, ale naštětí lízne jen jeho vrchní hranu a míč skončí v zámezí. 51. minuta Doležal vybojuje míč a kombinuje s Březinou, který pokračuje v kombinaci s Douděrou. Akci končí Březina centrem pod sebe na Douděru, který trefuje z 10 m tyč. Na odražený míč dobíhá důrazný Cicala a před brankářem uklízí z brankové čáry do sítě - vedeme 3-0 !!! Tím nekončí náš skvělý nástup do druhého poločasu jen několik minut po třetí brance přidáváme další krásný kousek do sbírky branek tohoto zápasu. 55. minuta Březina zachytí míč a individuálně se prosadí až na hranici velkého vápna, odkud vyšle do strany do vápna Douděru. Honza se nemýlí a krásnou přízemní křížnou střelou k tyči zvyšuje na 4-0 !! 58. minuta Exner vnikne do vápna z levé strany, přetažený centr vrací Vaňourný před branku a Douděrův volej končí těsně mimo tyče. 65. minuta dvojí střídání Tarantík nahrazuje Doležala a Motl střídá Dědu.  Do středu zálohy se posune Cicala a Motl zaujímá pozici pravého záložníka. 65. minuta po faulu kopeme Březinou centr ze strany a na míč naskakuje z 10 m krásně rozeběhnutý a volný Motl. Hlavou však netrefuje branku ... 67. minuta další povedená akce - kopeme trestný kop Douděrou a po přihrávce - po krásně sehraném signálu na míč nabíhá Vaňourný, který však netrefuje branku v nadějné pozici z velkého vápna.  68. minuta akce od naší branky Tarantík vysune krásnou uličkou Douděru, který se zbaví na vápně obránce a řítí se do vápna. Může zakončovat, ale zcela nezištně však posune míč velde sebe ještě lépe postavenému a zcela volnému Cicalovi, který pohrdne obrovskou šancí a z 10 m přestřeluje horní břevno odkryté branky... 75. minuta z ojedinělé akce hostí, kdy naše záloha propadne v bránění ve středu hřiště a umožní tak pohodlně pálit záložníkovi z 25 m. Výstavní tvrdá střela, která vymete pavučinu a odrazem od tyče skončí v síti Junior koriguje stav na 4-1 !!! 78. minuta akce z pravé strany centrem za obranu vyšleme Romana, který seběhne do vápna a pálí projektil z 12 m do břevna. Dobíhajícího Douděru odražený míč přeletí a obránce míč odkopne do bezpečí. 79. minuta hra bez zábran. Po další utěšené kombinaci uvolníme na penaltě zcela volného Cicalu a ten opět v záklonu přestřeluje i vysoké pletivo za brankou ... !!! 80. minuta roh soupeře zahraný nakrátko, střela na Slacha, který míč vyrazí jen před sebe a dobíhající nekrytý hráč přestřeluje naší odkrytou branku !! 87. minuta faul Dopuděry a za zakopnutí míče ještě obvyklá klukovská žlutá karta. Trestný kop za hranicí velkého vápna vypálí tvrdou střelou do horního rohu branky a Slach s velkou námahou bravurním zákrokem vyrazí míč na roh. Ten zabráníme a zápas již dotáhneme do vítězného konce.

Dolní Počernice - Junior Praha 4:1

20. min: Martin Březina
36. min: Jan Douděra
51. min: Aldo Cicala
55. min: Jan Douděra

65. min: Tomáš Tarantík (rank) za Jan Doležal
65. min: Jakub Motl (rank) za Jan Děda
67. min: Martin Roman (rank) za Josef Exner
41. min: Tomáš Adamec Karta
76. min: Stanislav Vaňourný Karta