Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

15. 8. 2020: 10:30
TJ Sokol Troja - Dolni Počernice "A"

Poslední zápas

8. 8. 2020: 17:00
Dolni Počernice "A" - SK Čechie Uhřiněves, z.s
4:3 (4:2)
Josef Exner svým Hattrickem otočil zápas !!!!!
Napsal: cic dne Úterý, 03 Květen 2011 00:47   

PSK UNION - DP "A"  2-3 (1-0). Zápas mnoha zajímavých událostí, že by si zasloužil i více titulků. Po ne příliš povedeném prvním poločase jsme zabrali a dosáhli jsme na skvělé 3 body z hřiště velmi silného soupeře PSK Union !! Fotogalerie z utkání najdete zde:  http://kopanadp.rajce.idnes.cz/30.4.2011_PSK_Union_Praha_-_Dol._Pocernice_A/ Více informací o tomto zápase na "celý článek". Náš tým bude v příštím kole hostit doma Slavoj Vyšehrad "B" a utkání bude sehráno 7.5. od 17:00 hod (cic)      Zápas, který byl pro náš tým výzvou ke zvratu po černém týdnu a po 3 porážkách v řadě (Třeboradice a Šeberov a pohár v Kunraticích). Dokázali jsme zvítězit na hřišti PSK Union a získali tak skvělé a do příštích zápasů povzbuzující 3 body !!! Před utkáním nám, jak už to teď bývá zvykem, přišli nejedna Jobova zvěst ... Jako první bylo lehké zranění (natažení třísel) Vycpálka, který tedy z tohoto důvodu zůstal jen na lavičce náhradníků a šetřili jsme ho na další důležitá utkání. Další byla absence našeho brankáře Slacha, který byl nezvěstný a až v průběhu psala jeho přítelkyně šokující SMS zprávu: Honza, který byl první den v práci,  se stal terčem  přepadení a nastříkali mu pepřový sprej do očí a tak ulehl v nemocnici. Dalšímu našemu brankáři Mikimu se nedalo dovolat a tak do branku nastoupil vždy s chutí připravený Martin Cicala. Smile. Celý zápas měl další zajímavou předehru, kdy náš brankář Cicala  po půlhodinovém rozcvičení zjistil při nástupu na hřiště, že má podobný modrý odstín barvy dresu jako domácí tým. Šel se tedy po domluvě s rozhodčími převléknout. Sice to trvalo déle, hráč přeci musí být hezky oblečen ..., takže spolu s dresem šly dolů i stulpny. Když dorazil ve žlutém triku a stulpnách, tedy stejném oblečení jako rozhodčí, tak ti už další převlékání nepřipustili. I tak se začalo s desetiminutovým zpožděním ... Zde je soupis těch nejzajímavějších momentů

2. minuta Douděra na polovině hřiště domácích zrácí při kličce míč, Šedivý je vysoko vytažen ve snaze podpořit útočný výpad a do jeho prostoru přichází dlouhý míč, který stopeři nekřižují a 2 hráči jdou sami na našeho brankáře Cicalu, který ve výběhu nohou vyráží na roh. Na tento domácí naskakují a hlavičkují nad branku. 14. minuta po pěkné křídelní akci Šedivého vybojujeme rohový kop, který rozehrajeme Douděrou a Dědou nakrátko a utopíme se ve vlastních kličkách. 15. minuta domácí zaběhnou do vápna po pravém křídle, Cicala střelu z úhlu vyrazí a Jašev s Medynským vyvezou míč do bezpečí. 21. minuta Jašev z pozice levého obránce projde přes 3 hráče a 70 metrový sprint zakončí kličkou na vápně a nebezpečnou střelou těsně nad branku. 26. minuta útočník domácí se dostane přes Tarantíka až do našeho vápna (jen za cenu faulu) a tváří v tvář našemu nechytajícímu brankáři zakončuje střelou do sítě po odpískání. Branka samozřejmě není uznána pro útočný faul. 27. minuta je hrubě faulován Motl, za to je oceněn sice žlutou kartou, ale není paradoxně pískán faul a vhazuje se míč rozhodčího ... 30. minuta máme výhodu trestného kopu, který Medynský rozehrává na krátko s Pospíšilem, ten však o míč přichází a následuje rychlý kontr po levém křídle do naší otevřené obrany zastavuje Šedivý přidržením za dres. Za tento zákrok dostává žlutou kartu. 38. minuta postupují domácí středem hřiště, Nesnídal akci přeruší, ale míč neukopne, proto akce pokračuje a po narážečce vstoupí zcela osamocený útočník a dělá našemu brankáři dlouhou kličku. Míč pak ve skluzu z velkého úhlu propasíruje mezi tyčí a nohou Jaševa, který se skluzem snažil ještě brance zabránit. Nestačilo a prohráváme 1:0 !!! 39. minuta další akce domácích, tentokrát po pravé straně, akce končí jedovatou střelou okolo naší šibenice...

Do druhého poločasu se asistent Kašpar chystá udělat velkou rošádu, která slaví úspěch !!! Hřiště opouští Motl a Verner. Na místo Vernera jde Exner a na pozici Motla pak Roman. Medynský jde do středu zálohy a Děda na levou stranu, Tarantík na levou stranu obrany, Jašev na pravého beka a Šedivý na pozici středního stopera.  A přichází skvělý obrat a hlavně se zlepší hra !!!

46. minuta kopeme po faulu trestný kop, který propadne k Exnerovi do vápna, Pepa se otočí okolo obránce a uklidí míč k tyči - srovnáno 1-1 !!! 47. další naše akce do vápna, Děda udělá kličku vyběhnutému brankáři, přihraje pod sebe volnému Douděrovi, který však mine opuštěnou branku !!!!! 57. minuta po faulu Pospíšila kopeme z 25 m trestný kop. Douděra pěkně kroutí míč nad zeď, ale bohužel i nad branku. 60. minuta kopou domácí (po faulu Šedivého na půlce) trestný kop. Stoper domácích se dohaduje s rozhodčím o místě kopu a dostává žlutou kartu za nesportovní chování. Následuje dlouhý nákop do vápna, který odvrací Šedivý, Jašev přebírá míč a skvěle jej rychlým výpadem vyveze a posune na rozběhnutého Douděru. Ten se zbaví obránce a vysune na levém křídle Exnera. Pepa své sólo zakončí mazáckou brankou na zadní tyč a vedeme 1-2 !!! 61. minuta protiakce domácích po pravém křídle, přízemní centr do vápna, Jašev ho skvěle předskočí a zabrání střele do odkryté branky... 67. minuta další skvělá akce Exnera po pravém křídle, obejde i přestože je faulovaný obránce, přes celou šíři velkého vápna najde zcela volného Romana, ale ten je v koncovce nedůrazný. 69.-70. minuta 2 nebezpečné akce domácích do naší otevřené obrany, 2x skvěle podrží zákrokem Cicala, potřetí další domácí hráč pálí ukvapeně nad branku. 75. minuta fauluje Nesnídal (měl obdržet druhou žlutou kartu a následně tedy červenou, ale rozhodčí se rozhodl celý zápas udělovat na obě strany jen žluté karty a červenou jakoby neměl v kapsičce...) Centr zakroutí za naší obranu do vápna a na míč naskakuje útočník a hlavičkuje do sítě. Využil však svého ofsajdového postavení a tak branka není uznána. V hektickém závěru se hraje nahoru a dolů. Domácí do nás buší a my zase vyrážíme k výpadům do otevřené obrany. V 83. minutě uděláme krásnou akci -  Douděra vyšle Exnera za obranu a ten přehodí brankáře a zvyšuje na 1-3 !! Naše radost z dvougólového vedení netrvá dlouho a zase je tu drama na závěr !! 89. minuta z protiútoku seběhne hráč mezi naše stopery, kteří mu dají až moc prostoru a překvapivou ranou z malého vápna trefuje do vinglu a snižuje na 2-3 !! Ihned po rozehrání jsme zase na tahu my. Douděra po rozehrávce skvěle uvolní na pravém křídle Exnera, který "vyškolí" obránce a vnikne do šestnáctky, přihraje pod sebe Romanovi proti noze, ale ten jen slabou střelou do prázdné branky dá šanci domácímu obránci míč zachytit a odkopnout. Následuje poslední zteč domácích, která je zakončena nepřesnou střelou vedle branky a poté už rozhodčí píská vítězný konec !!!  PSK Union Praha - Dolní Počernice 2:3

Góly
46. min: Josef Exner
60. min: Josef Exner
83. min: Josef Exner
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
46. min: Martin Roman (rank) za Jakub Motl
46. min: Josef Exner (rank) za Marek Verner
89. min: Jan Doležal (rank) za Jan Děda
Karty
89. min: Martin Cicala Karta
30. min: Ondřej Šedivý Karta
70. min: Zdeněk Nesnídal Karta

M. Cicala
rank
O. Šedivý
rank
P. Medynský
rank
Z. Nesnídal
rank
D. Jašev
rank
J. Motl
rank
T. Pospíšil
rank
J. Děda
rank
T. Tarantík
rank
J. Douděra
rank
M. Verner
rank
 

Svátek má

Dnes 09.08.2020 : Vavřinec
Zítra 10.08.2020 : Zuzana

Narozeniny má

1.8.2020: Vít Palička 30 let
6.8.2020: Filip Kotchera 27 let
12.8.2020: Michal Vejvoda 27 let
13.8.2020: Michal Kučák 22 let
16.8.2020: Jan Vycpálek 43 let
16.8.2020: Jan Vycpálek 43 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login