Dolni Počernice "A" - TJ Praga
0:5 (0:3)
Gesto fair play se nám sna někdy vrátí ...
Napsal: cic dne Neděle, 13 Únor 2011 20:39

DP "A" - SLOVAN HRADIŠŤKO  4-1 (3-1). Nedokžeme navázat na kvalitní výkony a neustále jsou naše zápasy jako na houpačce, někdy skvělý výkon, jindy špatný až zcela trapný ... San jen první zápas byl celý ve vysoké kvalitě. Ostatní jsme měli poločasy jako den a noc, někdy jsme tápali ve tmě celý zápas ...  Pokud Vás zajímají i ostatní výsledky na turnaji, pak se je dočtete zde: http://www.skviktoriasterboholy.cz/index.php?page=zakladni-rozlosovani-a-vysledky Několik zajímavých fotografii se tentokrát povedlo - zachyceny byly celkem 3 akce při nichž padly 3 branky !!! Více foto najdete zde:  http://kopanadp.rajce.idnes.cz/12.2.2011_Zimni_turnaj_Sterboholy_Dol._Pocernice_A_-_Slovan_Hradistko/#  Příští zápas sehrajeme v Neděli 20.2. od 9:30 proti silnému soupeři z Podolí (cic)

Průběh utkání

1. minuta soupeř ihned z první akce vybojuje roh. Centr se nám podaří blokovat a míč kombinací vyvezeme do bezpečí. 6. minuta naším aktivním napadáním útočné dvojice, vybojujeme na stoperovi míč a rychlou kombinací vniknou do vápna. Bohužel Exnerova přihrávka je delší a Honza Nesnídal je na míči později než brankář hostí. 9. minuta soupeř nám zahrozí rychlou akcí po levém křídle, přihrávka do vápna, střelu zblokujeme na roh. Ten ubráníme i díky tomu, že je Tarantík v hlavičkovém souboji faulován. 11. minuta Tarantík ztrácí míč v rozehrávce a soupeř bleskovou přihrávkou mezi naše stopery najde nabíhajícího útočníka, který ohrozí naší branku, ale Slach jistě chytá. 15. minuta naše pěkná kombinační akce Tarantíka s Exnerem, vysuneme mezi stopery Honzu Nesnídala. Ten má však k míči dále a snaží se jej ve skluzu zachytit. Trefí nohu soupeře a k našemu údivu se píská penalta !!! Vzhledem k tomu, že se jednalo o evidentní zákrok, který měl být pískán naopak proti nám, dočkal se soupeř zcela ojedinělého aktu sportovního FAIR PLAY - Roman (po poradě se spoluhráči) v tomto duchu úmyslně pošle míč 10 m mimo branku !!! Snad se nám to v dobrém někdy vrátí ... Jen pár minut poté dostáváme bohužel jako "oplatu" branku, která však byla nádherná !!! A za pomoc v treninkovém a rehabilitačním procesu po zranění se nám pomstil náš kamarád, který občas u nás trénuje - Standa Mařík !!! 17. minuta nenápadná akce středem hřiště, Mařík má míč připraven na levé noze, využije, že od něj stále ustupují Vaňourný s Šedivým a umožní mu tak pohodlnou střelu ze 17 m, kterou po posunutí na svou silnou pravou nohu vymete pavčinu horního rohu branky a prohráváme 0-1 !! My však reagujeme za nedlouho a dokážeme srovnat krok v zápase také po umístěné střele z vápna, kterou Vaňourný srovná vývoj zápasu na 1-1 !! To vše proběhne ve 23. minutě, kdy odebereme napadáním soupeři míč, Vaňourný táhne rychlé přečíslení s dalšími 4 spoluhráči. Rozevře se mu obrana a tak volí střelu z 25 m a míč uklidí přízemní střelou k tyči do sítě - srovnáno 1-1 !! 26. minuta vhazujeme aut, Exner, uvolní Romanama středu hřiště, ten kličkuje až mu je míč odebrán. Soupeř vyšle do rychlého kontru levého záložníka, který nám dělá problémy po celý zápas... Jašev jej zastavuje jen za cenu nedovoleného zákroku (držení za dres), Trestný kop - centr ze strany zabráníme. 29. minuta fauluje ve výskoku v hlavičkovém souboji Honza Nesnídal. Trestný kop zahrává tradiční exekutor hostů Mařík z 25m. Jeho střela projde prodlouženou zdí, na což reaguje rychleji soupeř a z 10 m nedává lachovi střelou k tyči žádnou šanci - prohráváme 1-2 !! 32. minutav zárodku nepovedená střela / přihrávka Romana, která projde ke zcela volnému Exnerovi a ten z 10 m roztočený míč netrefí ideálně a plácne jej jen brankáři do rukavic... 36. minuta faul Jaševa (který navíc nadává rozhodčímu). Hosté kopou Maříkem trestný kop, který propadne až na zadní tyč, kam zabíhá volný hráč a křížnou střelou trefuje placírkou z voleje spojnici a zvyšuje na 1-3 !! 38. minuta zahrajeme při rychlém brejku ofsajd systém, při kterém zaváhá Jašev a musí tak svést další sprinterský souboj s "motorkou" a opět musí akci přerušit zatažením za dres, po kterém mu vše rozhodčí sečte a vykáže Jaševa vystřídat. Měníme rozestavení a na pozici pravého obránce se posune Šedivý, do středu obrany nastupuje Vizingr.

48. minuta Vaňourný ztrácí míč při vyjetí z vápna nepřesnou přihrávkou a Šedivý v souboji fauluje. Tím se odstartuje série nepříjemných rohů a centrů do vápna. Všechny postupně odvracíme ... 51. minuta vnikneme krásnou kombinací  do vápna, Exner přehlavičkuje vyběhnuvšího brankáře, před dobíhajícím Motlem obrana míč ukopne do bezpečí ...  55. minuta soupeř dlouhým odkopem ze svého vápna nastartuje opět svou zbraň v podobě létajícího šípu, i Šedivý s ním v souboji ztrácí a tak jeho střelu ve vápně zastavuje až naše břevno. 69. přijde soupeř o míč při našem zahraném ofsajd systému, bleskově zaútočíme do otevřené obrany, Roman parádní střelou z 20 m napálí míč do břevna. Na odražený míč naskakuje Exner a bohužel nepouští jej za sebe (a hlavičkou prodlužuje nad Standu) zcela volnému Vaňournému, který už se chystá z voleje trefit z 10 m odkrytou branku.. Důvod ? Standa si křikl, ale protože má chránič zubů, tak zahuhňal a Pepa se domníval, že se jednalo jen o slovní znervóznění obránce ... Vše hraje proti nám i chránič zubů ...73. akce soupeře do našeho vápna, přihrávkou obehrají i vyběhnutého Slacha, naštěstí akci končí zcela vlný hráč, který přestřelí naší branku ... 75. minuta Čížek zachytí rozehrávku soupeře, předá míč na levou stranu Exnerovi, který přehraje dva protihráče a posadí excelentní nadýchaný centr Honzovi Nesnídalovi. Ten v gólové pozici vůbec netrefí hlavou branku !! 82. minuta po dlouhém autu Exnera z pravé strany přizvedne míč Motl a Honzovi Nesnídalovi chybí jen krůček, aby míč umístil do sítě. 85. minuta Vaňourný se skvěle individuálně uvolní do vápna, ale jeho střela tváří v tvář brankáři se mu nepovede a míří mimo tyče. 86. minuta z protiútoku pošle soupeř krásným filtrem v doběhu za naší obranu "létajícího záložníka", který se prosadí i proti Slachovi, kterému dělá dlouhou kličku a zavěšuje do prázdné branky na 1-4 !!!

Jak se nám nedaří střelecky, tak se sami dostáváme do tlaku (a v tomto zápase mnohokrát) sami, když jsme ztratili snad 80% útočných přihrávek a rozehrávek ...

Slovan Hradišťko - Dolní Počernice 4:1

23. min: Stanislav Vaňourný

38. min: Lukáš Vizingr (rank) za Dany Jašev