Dolni Počernice "A" - TJ Praga
0:5 (0:3)
2 poločasy jako noc a den ... alias návrat Lukáše Vizingra
Napsal: cic dne Neděle, 06 Únor 2011 21:30

DP "A" - SOKOL DOBŘICHOVICE  2-3 (0-3) Ano, jako noc a den !! První poločas jsme tahali za kratší konec a navíc jsme soupeř branky opět doslova darovali ... Na druhou stranu, zlepšená hra ve druhé půli přinesla branky, ale i přes mnoho dalších obrovských šancí jsme více než dvě branky nevstřelili, A tak je tu další prohra ... Nutno podotknout, že se vztyčenou hlavou oproti minulým dvěma zápasům. Pozitivní zprávou je, že se po dlouhé době, po vleklém zranění, vrátil do ostrého zápasu Lukáš Vizingr !!! Ostatní výsledky na turnaji ve skupinách najdete zde: http://www.skviktoriasterboholy.cz/index.php?page=zakladni-rozlosovani-a-vysledky  Příští zápas sehrajeme v sobotu 12.2. od 11:30 proti soupeři z Hradištka. (cic) Více foto ze zápasu najdete na:

Ihned v začátku hosté zahrozí před naší brankou, ale  situaci zneutralizujeme. Jen krátce poté, v 3. minutě se Roman kličkou uvolňuje na středu hřiště, krásným centrem najde ve vápně volného Exnera, který se uvolňuje na obránci, ale další hráč mu stojí ve střelecké pozici a tak Pepa nezištně přihraje na zcela volného Čížka. Ten bohužel v ideální pozici trefuje ze 7 m jen nohu brankáře ... Málem platí otřepané: nedáš - dostaneš. 4. minuta soupeř zahrává roh nakrátko, přetažený centr, míč propadne ke kanonýrovi Kardovi, který naštěstí po přistrčení míří z malého vápna křížnou střelou těsně mimo tyče. 9. minuta Šedivý odkopává míč, ale je mu nesmyslně pískán faul. Pridká přízemní střela z trestného kopu z 30 m se zakroutí ve větru a Slach jí skokem k tyči bohužel jen vyrazí nad sebe, míč letí do břevna a zkázu dokoná vítr, který mu pomůže do sítě - prohráváme 0-1  ... Tato laciná branka bohužel opět dodá soupeři klid ... 13. minuta po pěkné přihrávce se ve vápně uvolňuje Exner, je stažen za dres, ale penalta se napíská !! Míč míří po osvobozujícím odkopu mimo vápno, kde jej trefuje hostující hráč rukou, ale rozhodčí posoudí zákrok jako ruku neúmyslnou a nechává pokračovat ve hře... 15. minuta po dlouhém autu Exnera se míč dostane do závaru, máme šanci zakončit, ale střela je zblokována. Na vysoký odražený míč nabíhá Tarantík, ale ten je na hranici vápna při střele faulován šlapákem. Nadějný trestný kop Roman dá nad břevno. 15. minuta soupeř se dostane do našeho vápna, první centr zblokujeme, přichází nedostatečný odkop, míč se navíc po nešťastné teči opět vrátí ke zcela volnému hráčia ten ho okolo Slacha pohodlně z 10 m uklidí do sítě - prohráváme 0-2 !!! 22. minuta po našem centru do vápna se neběhnutý Motl ocitne zcela sám před brankou soupeře, v situaci se špatně zorientuje a hlavou pošle míč vedle branky. 29. minuta kráná kombinační akce, Nesnídal vyšle do strany naběhnutého Jaševa, ten si narazí na pravém křídle míč s Romanem, po zemi uvolní do vápna Exnera. Pepa načachrá nádherný míč na zadní tyč Honzovi Nesnídalovi, který hlavou trká z 5 m do prázdné branky. Míči v cestě do sítě zabrání zázračným skokem hostující brankář. 30. minuta Zdeněk Nesnídal chce vrátit z poloviny hřiště míč brankáři, ale netrefí jej. Atakující útočník Karda si pohodlně přebírá míč a jde sám na brankáře. Slach skvělým zákrokem pod nohy uloupí míč a situaci zachraňuje. 34. minuta Exner se uvolňuje dvěma kličkami do vápna, posune vedle sebe stojícímu volnému Motlovi, kterému je střela zblokována na roh. Po jeho zahrání a odvrácení na vápno nabíhá Děda a míří z vápna vysoko nad břevno. 45. minuta zastavíme akci soupeře, Honza Nesnídal dá nepřesnou přihrávku Motlovi "na paty", míč se nám vrací zpět před vápno, záložník vnikne mezi našimi třemi hráči do vápna aniž by jej někdo důrazněji atakoval a ve vápně hledá přihrávkou podél našeho brankáře zcela volného naběhnutého Kardu, který se nemýlí a zvyšuje do prázdné branky s hvizdem rozhodčího na 0-3 ...

Do druhého poločasu dochází ke změnám: Vizingr nastupuje na pozici středního obránce, Šedivý se posune na pravý kraj obrany a hřiště uvolní Jašev. Roman přepouští místo Motlovi a na místo Motla nastupuje Vaňourný. Soupeř  nám v prvním poločase dal lekci z produktivity a jeho hra na jeden dotek v kombinaci s křížnými pasy nám dělala velké problémy. Nebýt však hloupýchj chyb a darovaných branek, nemuselo být skóre tak hrozivé ... Naproti tomu, jsme se o poločase oklepali a vrátili jsme úder soupeři. Jen těch branek bylo o jednu méně...

Jen krátce po přestávce přichází první vlaštovka !! V 50. minutě naše akce středem hřiště, Exner lobem překoná obranu soupeře a uvolní rozoběhnutého Dědu, který po přistrčení pálí pod břevno a snižuje na 1-3 !!!! Náš tlak nepolevuje a aktivní a zpřesněná hra vyústí ve snížení na dostřel jediné branky. V 53. minutě vybojujeme aut na levém křídle, dlouhý vhozený aut proletí až na zadní tyč k Romanovi a ten s chladnou hlavou umisťuje do protipohybu k tyči a snižuje na 2-3 !! 55. minuta Jašev ve vyjetí z obrany ztrácí míč, akce soupeře, nepovedená střela, míč se vrací po nepřesném zpracování Zdeňka Nesnídala zpět k nohám soupeře. Na centr na zadní tyč tentokrát nabíhá Karda pozdě a střelu míří na dlouhou nohu vedle branky. 62. minuta po dlouhém autu Exnera se snaží v závaru postupně hlavičkovat bratři Nesnídalové, poslední hlavičku vyšle Zdeněk Nesnídal, ale jen kopačka v obličeji mu neumožní hlavou zamířit do sítě. K údivu všech našich věrných fanoušků se nepíská penalta. (Zdeněk si tedy odskočí za čáru pro ošetření krvavé rány v obličeji ...). 64. minuta další naše krásná akce, Exner vysune do křídla naběhnutého Čížka, centr na zcela volného Honzu Nesnídala, který ze 6 m hlavičkuje nad branku. 80. minuta opět kopačka v obličeji. Tentokrát to odnesl Vaňourný. Trestný kop si bere na starosti Roman, ale opět míří nad branku. 81. minuta akce soupeře, po pravém křídle, přihrávka na malé vápno a Jašev zblokuje gólovou dorážku na roh. Ten odvrátíme. 89. minuta vybojujeme roh, první centr soupeř odvrací zpět k Exnerovi. Ten jej vrací přetaženým centrem na Honzu Nesnídala. Ten zcela osamocený hlavičkuje do protipohybu zcela bezmocného brankáře. Bohužel i branka mu byla malá a těsně mine. Za druhý poločas zaslouží celý tým skvělé hodnocení známky by byly vysoké, ale po slabším poločase, které orámovaly naše chyby se známky skoro všem snižovaly.

Sokol Dobřichovice - Dolní Počernice 3:2

50. min: Jan Děda
53. min: Martin Roman

58. min: Stanislav Vaňourný (rank) za Martin Roman
55. min: Lukáš Vizingr (rank) za Dany Jašev