Dolni Počernice "A" - TJ Praga
0:5 (0:3)
Špatný výkon - naštěstí ztracen v mlze
Napsal: cic dne Sobota, 29 Leden 2011 01:14

DP "A"  - FERCOM TÝNEC nad SÁZAVOU  2-4 (0-3) Velmi špatný výkon našeho mužstva a to zejména v prvním poločase znamenal druhou porážku v turnaji. V mlhavém "anglickém"  oparu jsme předehráli toto utkání proti velmi pohyblivému soupeři, který nám od prní minuty zatápěl ... Byla znát absence obou Nesnídalů při standardních situacích, které jsou překvapivě na turnaji naším velmi slabým článkem ...

1. minuta akce soupeře po pravém křídle po dlouhém nákopu. Exner je od míče odstaven a útočník lobem přehazuje Mikiho. Šedivý na poslední chvíli odkopává na roh !! Po tomto rohu soupeř zakončuje střelou k tyči a Miki skokem vyráží na další roh. Opět nedokážeme odvrátit a tvrdá střela z vápna končí na břevně !! Trochu divoký začátek ... 5. minuta naše pohledná kombinační akce ve středu hřiště, vysuneme Veselého na pravém křídle, odkud krásným centrem hledá Douděru, který hlavou míří jen do středu branky. 13. minuta akce soupeře z vlastní poloviny hřiště, nákop na útočníky, naskakující Šedivý hlavou obranným zákrokem jen lehce prodlouží za sebe, kam nabíhá další hráč a lobuje vyběhnuvšího Mikiho - 0-1 !! 15. minuta trestný kop soupeře z 25 m, střelu na 2x Miki skvěle zneškodní. 17. minuta spriterský souboj Šedivého s útočníkem, který v vsouboji s ním a vyběhnuvším Mikim přehodí nejen našeho brankáře, ale naštěstí i břevno...23. po našem autu a přistrčení pod sebe se míč dostane k Doležalovi, který se nádherně položí do voleje, ale jeho střelu z vápna brankář konečky prstů vyrazí na roh, ze kterého nic nevytěžíme. 34. minuta po postupné kombinační akci středem hřiště Exner  uvolní lobem do vápna Douděru, který si míč stáhne, ale střelu zamíří mimo tyče ... 35. minuta další pěkná akce, kombinuje Pospíšil s Douděrou, vysunou Motla do brejku, který běží sám na brankáře a střílí těsně mimo tyče. Pravidlo NEDÁŠ DOSTANEŠ se naplnilo ... 36. minuta po přihrávce na jeden dotek se soupeř uvolní do našeho vápna, vyběhnutému Mikimu dělá útočník dlouhou kličku a z úhlu zvyšuje do prázdné branky na 0-2 !! Ještě v téže minutě naše odpověď po rozehrávce, akce po pravém křídle, centr do malého vápna, kam nabíhá zcela volný Motl a namísto placírky do prázdné brány volí tvrdou střelu a snad ze 2 m práskne míč nad břevno !!! 40. minuta soupeře jakoby naše neproměněné obrovské šance nakoply a opět udeří. Míč za obranu, po narážečce si vyšachují Mikiho a uklidí míč do prázdné branky na 0-3 !!!

Ve druhém poločase se už hra (mírně) zlepšila, ale dílem to bylo i polevenou koncentrací našeho soupeře, který nás v prvním poločase zcela přehrál ... Do druhého poločasu jsme alespoň stříleli branky ... 51. minuta nákop za naší pravou obranu protihráč prohodí míč mezi našimi obránci a další dobíhající záložník pálí vedle tyče. 58. minuta rychlá akce soupeře, přihrávka ze středu, kolem naší obrany na křídlo, kde se ocitá sám hráč, jehož přízemní střelu Miki skvěle chytá !! 60. minuta tlakem si na soupeři vynutíme ztrátu míče před svým vápnem. Douděra jej vysune zcela volnému Vyskočilovi a ten střelou k tyči chladnokrevně snižuje na 1-3 !! 61.minuta jde dolů pro zranění Šedivý a na jeho míste se posune Pospíšil a Veselý jde zpět do zápasu do útoku. 66. minuta po kombinaci Vaňourného, Romana a Vyskočila je na pravém křídle posledně jmenovaný přidržen - stažen rukama při průniku mezi dvěma obránci ve vápně a nařízenou penaltu jistě proměňuje a snižuje na 2-3 !! 75. minuta krásná křídelní akce po levé straně Čížek uvolní Veselého, který vnikne do vápna, předloží krásnou přihrávkou pod sebe tutovku pro Vyskočila. Ten bohužel z 10 m těsně mine levou tyč branky ... 80. minutavybojujeme roh, centr, hlavička a míč, který již míří do branky odkopne obránce. Ihned následuje protiútok, útočník jde sám na Mikiho a ten nebezpečnou střelu likviduje a vyráží na roh. Po rohu přichází další "jedovka" z vápna a Miki opět vyráží. Čížek vybojuje míč, potáhne ho středem hřiště, posune pod sebe na volného Vyskočila, kterému akci překazí brankář vyběhnutím pod nohy. 86. minuta Čížek je důsledný v atakování brankáře, ten ho odkopem trefí do zad a odražený míč jen těsně přeletí břevno branky !! 89. minuta Douděra tahá akci po pravém křídle, kličkou se uvolňuje a vniká do vápna. Je jasně faulován, rozhodčí pouští (možná i za Douděrovy slovní protesty v průběhu zápasu) a soupeř nás potrestá z protiútoku. Ihned po nákopu na naší polovinu hřiště nás přečíslí a střelou ve vápně zakončují zápas se skórem 2-4 !!!

FK Fercom Týnec nad Sázavou - Dolní Počernice 4:2

60. min: Jan Vyskočil
66. min: Martin Roman (Pen.)

46. min: Jan Vyskočil (rank) za Jakub Motl
46. min: Michal Čížek (rank) za Martin Veselý
36. min: Jan Douděra Karta