TJ Praga - Dolni Počernice "A"
2:1 (0:1)
Mnoho šancí v zápase přineslo jen 1 branku ...
Napsal: cic dne Sobota, 15 Leden 2011 00:44

DP "A" - ČAFC 0-1 (0-1) !! Ve vyrovnaném zápase měli hosté silnou závěrečnou fázi, ve které nedokázali proměnit ani ty největší šance !! Nicméně ani naše mužstvo silnému přeborovému protivníku nedarovalo zápas a my jsme si vytvořili skvělé šance, které volaly po brance. Bohužel se nepodařilo a střelecký reparát se koná v sobotu ve 13:30 proti dalšímu přeborovému soupeři - ÚJEZD nad LESY.  Fotogalerie z utkání najdete jak na této adrese: http://kopanadp.rajce.idnes.cz/9.1.2011_Zimni_turnaj_Sterboholy_D.Pocernice_-_CAFC_Praha/Tak i na této adrese: http://ondrahanus.rajce.idnes.cz/Fotbal_-_CAFC_Praha_-_Sokol_Dolni_Pocernice_9_1_2011/#(cic)

Zimní příprava začala, turnaj je jen přípravou, částí treninkového plánu a přípravy. Je zkouškou nových hráčů, variant atd. Proto budou dostávat šanci všichni hráči ze širokého kádru A mužstva, aby se poprali o místo v základní sestavě. I přesto se budeme snažit každé utkání vyhrát !! Do tohoto prvního zápasu, šlo několik hráčů prakticky bez treninku, dále jsme měli z důvodu nemocí jen 1 hráče na střídání (oproti soupeřovým 5 hráčům). I přes toto jsme dokázali sehrát poměrně vyrovnanou partii s těžkým soupeřem.

3. minuta po našem aktivním začátku nezvládneme ofsajd systém (Z. Nesnídal se zapomene za obranou) a soupeř se zmocňuje míče na středu vápna a zcela osamocený jde na našeho brankáře. Střela končí vedle vyběhnutého Slacha na tyči a dorážka už je nepřesná a za asistence vracející se obrany je zažehnáno nebezpečí. 5. minuta nezvládne souboj Šedivý u postranní čáry a nechá hráče s míčem otočit a odcentrovat, aby zkáza byla dokonána, reaguje se zpožděním i Jašev na svého útočníka na zadní tyči a ten pohodlně hlavou zavěsí do sítě na 0-1 !! 12. minuta můžeme odpovědět stejnou mincí. Leč nestane se jen s gólovou třešničkou. Krásná kombinační akce po křídelním prostoru zakončuje Roman centrem na nabíhajícího Vyskočila. Ten na malém vápně jeho dorážku vyrazí a následnou střelu z vápna bezpečně chytá. 13. minuta série našich centrů do vápna, postupně hlavičkují Nesnídal, Motl, Vyskočil, ale míč do sítě nedostaneme... 15. minuta Vycpálek za slovní protesty dostává žlutou kartu a rozhodčí jasně ukáže, že si nenechá vzít otěže utkání z rukou !! 21. minuta zastavíme akci soupeře, krásná kombinace Romana s Motlem, kterého jedovatá křížná střela ve vápně jen těsně mine horní roh branky !! 24. minuta soupeř kope 2 rohy po sobě, nebezpečná akce končí střelou mimo tyče. 34. minuta po nákopu prodlouží Nesnídal míč na rozeběhnutého Motla, který ve vápně překoná kličkou brankáře, ale ve skluzu brankaře svůj postoj neustojí a padá. Penalta se nepíská a míč pomalu doklouže těsně mimo tyče. 36. minuta soupeř zaútočí do našeho vápna, útočník se snaží prostřelit Slacha, Honza však míč vyráží do autu.  39. minuta další rychlá akce soupeře po pravém křídle, střelu k tyči Slach vyrazí na roh. Po jeho zahrání střílí útočník z volejedo středu naší branky a Honza jistě chytá.

do 2. poločasu dochází je změně rozestavení: Roman odstupuje a pouští místo Motlovi, který se přesune z útoku na pravou zálohu. Do útoku se vysune Děda. Do uvolněného středu zálohy jde Čížek a na levý ktraj zálohy nastupuje Lukáš Svoboda. Po cca 20 minutách si ještě místa prohodí Motl s Vyskočilem.

52. minuta soupeř uvolní útočníka v našem vápně, ten 10 m pálí na branku, Slach nohama vyráží. 62. minuta Slach vykopává od branky. Namísto dlouhého nákopu volí pozdní přihrávku na obsazeného Vaňourného a ten v nerovném souboji o míč přichází a dva hráči jdou sami na Slacha, který svou chybu napraví a míč chytá !! 64. minuta kombinujeme ve středu hřiště, Vaňourný se uvolní "jesličkami", ale následnou nepříliš tvrdou střelu brankář bezpečně chytá. 65. minuta minuta po rychlé útočné akci uvolníme lehkým lobem za obranu Motla a ten zcela sám ve vápně pálí z zvoleje a z úhlu nad branku ...66.-67.minuta přichází série našich rohů, kdy soupeře přišpendlíme do jeho vápna, míč nebezpečně lítá okolo branky v síti však opět neskončí. Poté ho Motl daruje nepřesnou přihrávkou soupeři, který dokazuje v čem je velmi silný po celý zápas !! V rychlém a bezchybném přechodu do útoku. (Bohužel my mnoho nadějných akcí umrtvíme vlastní nepřesností už v zárodku, takže se dostaneme k ohrožení z brejku jen párkrát) Protiútok zakončuje soupeř střelou do tyče a dorážku již pokryjeme. 80. minuta centr do našeho vápna, Zd. Nesnídal neodkopne nadvakrát, pak se mu míč zamotá mezi nohami a dorážející útočník situaci využije. Jeho střela míří těsně mimo tyče...82. minuta další velká šance, kdy se zapomene s bráněním Svoboda a hosté tak snadno vyšachují naší obranu u postranní čáry a nacentrují do vápna. První střelu Slach vyráží, druhou hlavičkuje soupeř nad bezmocně ležícího Slacha, ale i břevno je mu moc nízko a tak míč končí nad brankou !! 41. minuta hostující hráč kličkuje ve vápně, Zd. Nesnídal jej nemotorně  zasáhne a podrazí (viz foto ve fotogalerii !!), ale penalta se nepíská !! Z akce následuje rychlý brejk do dezorientované obrany Motlem, který se řítí do vápna zcela osamocený, ale míří jen do brankáře, který míč vyráží. Zápas končí rohem, kdy zcela katastrofálně stojíme dezorientovaní ve vápně a soupeř hlavičkuje jen nad branku.

ČAFC Praha - Dolní Počernice 1:0

46. min: Lukáš Svoboda (rank) za Martin Roman
15. min: Jan Vycpálek Karta