Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

15. 8. 2020: 10:30
TJ Sokol Troja - Dolni Počernice "A"

Poslední zápas

8. 8. 2020: 17:00
Dolni Počernice "A" - SK Čechie Uhřiněves, z.s
4:3 (4:2)
Přestřelka a velké emoce v zápase v Dolních Chabrech
Napsal: cic dne Úterý, 16 Listopad 2010 13:33   

DOLNÍ CHABRY - DP "A"  4-4 (4-2) !!! Utkání plné emocí přineslo výslednou remízu a tím jsme přepustili první příčku Třeboradicím. V této fázi soutěže je rozhodující poměr vstřelených branek a ten mají Třeboradice lepší. V závěrečné tabulce však bude rozhodovat body a skóre ze vzájemných zápasů !! My jen doufáme, že se dokážeme prosadit i v jarní části soutěže. Naším cílem je postup do přeboru a tomu podřídíme přípravu. Naše mužstvo udělalo velký kus práce a "přepsalo historii" - získalo fantastických 30 bodů. Utrpělo jedinou porážku na hřišti Stodůlek a 3 remízy. Jak se vykristalizovala tabulka ? Jak jsem předpovídal... Nejsilnější tým Třeboradice jsou první a silnou čtyřku (Třeboradice, Královice, Dubeč, PSK Union) doplnilo velmi kvalitní mužstvo Stodůlek. Pozor na tento nebezpečný tým !! Boj o přebor bude asi letos velmi vyrovnaný a my jsme rádi, že budeme míchat kartami po dlouhé době i my v Dolních Počernicích. Doufáme, že to dokážeme a po mnoha letech vybojujeme přebor !!! V zimním období sehrajeme turnaj ve Štěrboholech se silnými týmy a bude přípravou pro veletežké jaro ... fotogaleri ze zápasu na: http://kopanadp.rajce.idnes.cz/13.11.2010_SK_CITADEL_Dol._Chabry_-_Dol._Pocernice_A/# Pokud se chcete dočíst podrobněji o zápase, pak neváhejte a vstupte na celý článek !! (cic)

Zápasy týmů se soupeřem z Dolních Chaber přitahuje pozornost diváků a médií. Na utkání byli přítomni i zástupci tisku (Sport) ... Důvod je prostý. Bývalé fotbalové hvězdy jako Vladimír Šmicer, Ladislav Vízek, Patrik Berger, Jiří Rosický a Ivan Hašek je jistě pro každého velkým lákadlem a diváky to táhne do "ochozů" i v nižších soutěžích. Posledně jmenovaný sice v tomto zápase nehrál a pravděpodobně již hrát nebude (pouze kuloární informace ), ale i tak běhalo po hřišti mnoho bývalých skvělých fotbalistů. Avšak králem na hřišti nebyl nikdo z nich !! Nejlepším hráčem na hřišti byl Chaberský Jan Bauer, který jednu branku vstřelil a na 2 nahrával (nemýlím - li se). Naše mužstvo sehrálo nejhorší poločas na podzim a usnadnilo tak Chaberskému Garethu Baleovi - Bauerovi zmasakrovat nás 4 brankami. Bohužel náš poločasový lapsus nám pokazil famózních 8 obdržených branek ve 12 kolech ...  Ve druhém, poločase naopak hru ovládlo naše mužstvo a i přestože byla to hra neurovnaná plná nepřesností, dokázali jsme srovnat dvěma brankami. Hra už nebyla jen nakopáváním míčů, ale vrátili jsme se ke hře po zemi, kterou jsme si vytvořili tlak a dokázali z "mrtvého zápasu" pro nás vykřesat naději na úspěch.

Nedá mi to, ale musím se vrátit i k emocím, které na hřišti vládly a bohužel se udály i slovní invektivy, které bych řadil k unfair. Pominu výkon rozhodčího, jehož výkon každé mužstvo komentuje cítí-li se být v neprávu. Je to co je fotbal fotbalem a patří to k tomu !! My jsme si mohli stěžovat na 2 neodpískané penalty na 8 neexistujících ofsajdů ve druhém poločase, ale pozor !!!!! Musíme říct, že nebýt katastrofální hry a chyb ve vlastních řadách v prvním poločase, tak bychom to necítili tak hočce. Hořkost jsme si však způsobili hlavně sami - vlastním výkonem. Jsme rádi, že jsme to odčinili v poločase druhém a jen málo chybělo, abychom se radovali z plného bodového zisku... 

Když chce někdo snížit kvalitu soupeře hanlivými výroky, tak si ani neuvědomuje, že si sám "kálí " do vlastního hnízda. Nechme stranou srovnání kvality fotbalové v technice. Ta je jistě na straně bývalých reprezentantů. My se postupně učíme to co mají bývalí ligoví již zažité pod kůží. Taktiku, vedení zápasu a další. Je dosti obvyklé a časté urážet soupeře, který se nachází v čele tabulky a který momentálně v daném zápase tahá za kratší konec výroky typu Jak tito nekopové, co neumí hrát fotbal mohou vést tabulku. Ten jejich antifotbal, nakopávaná, se kopou za hlavu, tragédi co jen boří atd. Jen sportovní a lidský primitiv se sníží k invektivě podobného typu !!! Ponižování soupeře patří do útočného slangu opravdu jen těm, kteří nedohlédnou dále než za pole své vesnice. Ten který kritizuje tyto tragédy a hraje stejnou soutěž a má o polovinu bodů méně sám se sebe zakopává do hnoje a hodnotí sebe sama, svůj vlastní výkon. K těmto výrokům se nikdy nesnížíme. Bohužel to mrzí o to více, když taková slova slyšíte od bývalého internacionála Ladislava Vízka. U takové osobnosti by se to neočekávalo.

Musím zveřejnit i naprosto šokující chování soupeře v průběhu zápasu a po něm. Zde je výčet těch nejhorších:

Pokud novináři z deníku Sport provádějí rozhovor s asistentem trenéra Dolních Počernic Kašparem je nemravné vstupovat do tohoto rozhovoru a dožadovat se další invektivy o neoblíbenosti soupeře, o nefotbalovém týmu, my hrajeme na pohodu a oni jen boří apod. Názor samozřejmě může vyjádřit, ale ne vstupovat do probíhajícího rozhovoru !!! Pravděpodobně již dlouho je mimo velký sport a nezná slušné chování. Nebo se domnívá, že z pozice osobnosti si může dovolit cokoliv ... Když ten samý internacionál pokřikuje na trenéra Cicalu "ty magore brankářskej" jen z toho důvodu, že burcuje své spoluhráče a organizuje hru a tím se snaží aktivně dostat mužstvo do hry, která přivede vyrovnání po katastrofálním prvním poločase, pak je toto nutné označit za ubohý a nízký slovní útok nehodný fotbalového rytíře. Musím přiznat, že jsem měl pana Vízka rád pro některé jeho názory a hlavně pro jeho fotbalový um. Je mi velice líto, že se k tomu snížil !! Doufám, že bude reflektovat na své chování a vrátí se zpět pohodový, vtipný nevulgární glosátoar i v průběhu hry.

Bohužel slušné vychování nemá ani mladší Vízek a hlavně trenér Dolních Chaber. Tomu se také nelíbilo burcování trenéra Dolních Počernic v závěru poločasu, kdy scházelo pouhých 7 minut do konce a dostali jsme se do šancí. Trenér se snažil výrokem "jedeme, dáme gól, vyrovnáme do poločasu, nepolevíme" vyburcovat naději na zvrat v závěru poločasu. To se nelíbilo domácímu trenérovi a zasypal našeho trenéra sprškou sprostoty a vulgarit. Výrok cituji: "Ty zmrde jeden, ty čůráku, ty jsi fakt magor, drž už hubu..." Musím přiznat, že jsem za svou hráčskou kariéru podobného trenéra nezažil a to ani jako kolegu soupeřových týmů. Jeho ubohost a nízkost pokračovala v jednání po ukončení zápasu. Trenér Dolních Počernic šel k oběma hlavním aktérům říci, že si s každým i po lítém boji podá korektně ruku a poblahopřeje do dalších zápasů úspěch. Panu Vízkovi a ani trenérovi se však za jejich nechutné invektivy podání ruky nedostalo. Trenér domácích na dotaz trenéra Dolních Počernic, proč v zápase urážel a byl sprostý jen za to, že burcoval své mužstvo k vyrovnání odvětil: "Ty zmrde, ty jsi magor !! Ty patříš do blázince, atd" Bohužel jen on sám se zařadil mezi primitivy, kteří neumí jednat argumenty, nezná slušnost, neumí zbrzdit své emoce a zavřít je do rámce slušného lidského chování !! 

Tolik k naprosto šokujícímu chování  domácího hráče a trenéra. Že jsou někdy ve vypjatých zápasech mezi hráči, rozhodčím, trenéry, lavičkami slovní přestřelky je normální. Ale nikdy jsem nezažil, že by to nevyústilo v tak masivní spršku bezdůvodné sprostoty a vulgarity. Nyní k zápasu.

 

 

Osahávánme si terén a soupeře. Hra se odehrává mezi vápny. Po opatrném začátku jsme udeřili v 5. minutě centr do vápna, Honza Nesnídal prodlouží hlavou do vápna na naběhnutého Exnera, který si míč zpracuje prsama a míří střelu k tyči. Brankář Klíma stačí jen špičkou nohy míč lehce tečovat, ale nezabrání míči v cestě do sítě - vedeme 0-1 !!! Neuběhne ani minuta a domácí se dostanou ke snadné pozici jak stav vyrovnat. Nešikovnýnm zákrokem Šedivého jim pomůžeme k penaltě ... 6. minuta domácí centrují křížně do vápna, Šedivý v souboji pokládá ruku na rameno obránce a ten ochotně padá k zemi. Je pískán asi správně pokutový kop i přestože rozhodčí nechá v akci pokračovat a další hráč v ponechané výhodě trefí z úhlu mimo tyče. Proto vrací zákrok zpět a píská penaltu. Domácí jí proměňuijí a srovnávají na 1-1 !!! Domácí plně ovládají hru, kombinují a my nedokážeme napadat soupeře a propadáme jak ve středové řadě, kde nám dělá vítr Bauer, tak i v obranné řadě. My nedokážeme udržet míč na našich kopačkách, stále jej ztrácíme, nedržíme hru na zemi a nakopáváme. Tím se dostáváme pod tlak, který vyústí v další branku v naší síti. 14. minuta akce ze středu, nákop za naši obranu do pravého křídla, přetažený centr, hlavička zpět a dorážka hlavou z malého vápna do prázdné branky - prohráváme 2-1 !!! 18.minuta další centr do vápna, tentokrát z levého křídla, nepokrytý hráč naštěstí hlavičkuje těsně mimo tyče !! 20. minuta nepřesný rozhodčí zapíská faul na Zdeňka Nesnídala vyvážejícího míč, ale pak zákrok obrátí. Trestný kop míří do vápna, ale neutralizujeme jej. A přichází divoká tříminutovka našeho zmaru a štěstí... 24. minuta nedokážeme odkoponout míč v závaru z vápna. Soupeř jej dostane do levé strany, pokus o centr je nepřesný, ale vrací se zpět za velké vápno kam nabíhá Bauer a parádní trefou vymete křížnou střelou pavučinku v horním rohu branky... Šedivý zaváhá a ani se nesnaží střelci jít proti střele a tak ten má klid na zvýšení na 3-1 !! Jen pár minut poté se dostaneme na soupeřovu polovinu a ten nás zastavuje nedovoleným zákrokem. Kopeme trestný kop z 30 m od postranní čáry v 26. minutě. Exekutorem je Roman a hledá krásným centrem Exnera, který se prosadí v hlavičkovém souboji mezi dvěma obránci a za jejich přispění zapadne míč do horního rohu branky - sníženo na 3-2 !!!!!!! Proč dostaneme soupeře do hry po rohu, který máme dobře pokrytý ? Protože si myslíme, že tam není soupeř...  Bohužel chyba Motla a Šedivého v bránění jeho prostoru usnadnila soupeři nás dostat zpět do bahna. 27. minuta domácí kopou roh, míč je tečován na přední tyči, míří malým vápnem na zadní tyč do autu, ale tam zabíhá Šedivého hráč a vrací z těžkého úhlu v odkrytém Motlově prostoru míč do sítě. Prohráváme opět rozdílem dvou branek 4-2 !!! 34. minuta centr do vápna, Honza Nesnídal hlavičkuje pod břevno, ale brankář chytá. 36. minuta Další náš centr po faulu na Pospíšila, Exner najde hlavu Vaňourného, ale ten zcela sám na rohu malého vápna hlavou netrefuje branku ... Zbytek poločasu se odehraje mezi vápny a bez šancí a střel ...

O poločase dokončíme střídání. (Motl je střídán ve 34. minutě) Vaňourný se posune na levou stranu zálohy, Děda jde do středu hřiště a Douděra jde na pravou stranu zálohy. Do druhého poločasu se vrací vyměněné mužstvo. I když jsme nepřesní a hra není vůbec ideální, už  držíme míč na zemi, nenakopáváme a využíváme celoušíři hřiště. I díky zlepšené hře vyhrajeme poločas, ale víc už nedokážeme než zremizovat zápas.

54. minuta roh domácích, míč proletí celým vápnem a míč končí po naší teči v zámezí. 56. minuta získáváme na půlce míč a jdeme do přečíslení. Bohužel je pískán neexistující faul ... Kopeme před branku domácích, míč proletí k Pospíšilovi, který střelou mine branku. V 60. minutě centrujeme do vápna, Zdeněk Nesnídal se připravuje na zakončení hlavou a je oběma rukama stažen. Penalta se k naší nelibosti nepíská !! Tlak trvá v okolí vápna. 61. minuta Zdeněk Nesnídal naskakuje na centr a trefuje v hlavičkovém souboji tyč. Sám si převezme odražený míč a dvěma kličkami se zbaví protihráče, při druhé je podražen a namísto penalty je jeho zákrok oceněn žlutou kartu za simulaci. Jen malou útěchou nám je, že protihráči přiznávají, že oba zákroky jsou penaltové. Bojujeme dále. 67. minuta Vaňourný si zpracuje po centru míč prsama a střelu zamíří jen do Klímových rukavic do středu branky. 69. kopeme první roh v utkání !!! Centrovaný míč se dostane k Vaňournému, ten si ho připraví a ranou z penalty mine branku !!!! 70. minuta Slach pošle dlouhý výkop, obránce domácích Vosátka míč podběhne a hlavou jen prodlouží za sebe. Brankář Klíma zaspí a Exner toho využije - je na míči dříve a centrem skoro z brankové čáry hledá na malém vápně hledá Honzu Nesnídala. Ten ač obsazený obráncem elegantně patičkou promění a nakopne naše naděje na zvrácení výsledku - snižujeme na 4-3 !!! 75. minuta naše narážečka středem, uvolníme Dědu, který z 20 m střelou vysoko nad branku vypráší sítě za brankou. 82. minuta po dlouhém autu Exnera je neúspěšný Zdeněk Nesnídal, odražený míč se dostane k Honzovi Nesnídalovi. Jeho střela je zblokována ale k Pospíšilovi a ten srovnává na 4-4 !!! V 88. minutě je necitlivě vyloučen Pospíšil za výrok "toto přeci není faul". Bohužel byť je takových a ještě i horších výroků komentování rozhodnutí rozhodčího, je to však stále kritika, která není dovolená a tak je po druhé žluté kartě Pospíšil vyloučen. 90. minuta po faulu na Honzu Nesnídala kopeme přetažený centr do vápna, na míč naběhne Douděra a hlavou nedokáže vrátit zpět před branku na zcela volného Zdeňka Nesnídala. Škoda šancí, které jsme si vytvořili, ale byl nám pískán snad 8x neexistující ofsajd. Dokázali jsme však v druhé půli skoro nepustit soupeře k jejich pohodové kombinační hře a šance měli jen z několika standardních situací. Škoda, že jsme nedokázali pátou brankou potrestat a dokonat zvrat v utkání za vulgarismy vůči našemu trenérovi a invektiv typu "nekopů a tragédů" na kolektiv hráčů Dolních Počernic. Remíza je z pohledu obou poločasů spravedlivá. I tak se jeví pro nás (zejména po katastrofálním prvním poločase) zisk jednoho bodu jako "výhra" Usadili jsme se tak v třicetibodového triumvuirátu na čele spolu s Třeboradicemi a Královicemi.

Pokora, práce a pozitivní myšlení nás může dostat do dalších dobrých výsledků. Pozor jsme teprve v poločase soutěže !!!

 SK CITADEL Dolní Chabry - Dolní Počernice 4:4

Góly
5. min: Josef Exner
26. min: Josef Exner
70. min: Jan Nesnídal
82. min: Tomáš Pospíšil
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
34. min: Jan Děda (rank) za Jakub Motl
46. min: Jan Douděra (rank) za Martin Roman
Karty
40. min: Tomáš Pospíšil Karta
88. min: Tomáš Pospíšil Karta
88. min: Tomáš Pospíšil Karta
61. min: Zdeněk Nesnídal Karta
83. min: Stanislav Vaňourný Karta

J. Slach
rank
O. Šedivý
rank
Z. Nesnídal
rank
J. Vycpálek
rank
D. Jašev
rank
M. Roman
rank
T. Pospíšil
rank
S. Vaňourný
rank
J. Motl
rank
J. Exner
rank
J. Nesnídal
rank
 

Svátek má

Dnes 09.08.2020 : Vavřinec
Zítra 10.08.2020 : Zuzana

Narozeniny má

1.8.2020: Vít Palička 30 let
6.8.2020: Filip Kotchera 27 let
12.8.2020: Michal Vejvoda 27 let
13.8.2020: Michal Kučák 22 let
16.8.2020: Jan Vycpálek 43 let
16.8.2020: Jan Vycpálek 43 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login